کدخبر : 184064
چهارشنبه 23 مهر 1399 - 14:17
فاقددیدگاه
پرینت

شناسایی ۲۵۰۰ شرکت کاغذی اخلالگر در نظام اقتصادی/ ثبت ۲۰۰ شرکت با یک آدرس

معاون فنی سازمان امور مالیاتی از شناسایی ۲۵۰۰ شرکت کاغذی در ۲ ماه خبر داد و گفت: براساس اطلاعات به دست آمده ۲۰۰ شرکت با یک آدرس پستی شناسایی شد.

محمود علیزاده در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به برخورد جدی سازمان امور مالیاتی کشور با شرکت‌های کاغذی اظهار داشت: با همکاری دستگاه‌های ذی ربط و داده‌ها و اطلاعات در سامانه تعریف شده و در دو ماه گذشته ماه بالای ۲۵۰۰ شرکت صوری شناسایی کردیم که با استفاده از مکانیزم گرافیک است. معمولا افرادی که در شرکت‌های کاغذی قرار دارند، زنجیره‌ای در شرکت‌های دیگر نیز حضور دارند. مثلاً اگر یک فردی در یک شرکتی شناسایی شده این فرد در شرکتهای دیگر رصد خواهد شد.

معاون فنی و حقوقی سازمان امور مالیاتی تاکید کرد:‌ دومین موضوع برای شناسایی مکان ثبتی شرکت‌ها است. به وجود آمدن این شرکت‌ها معمولاً با نیت اقتصادی نیست و بیشتر به دنبال فرار مالیاتی و اخلال در نظام اقتصادی هستند. مثلاً در یک مکان ۲۰۰ شرکت با یک آدرس پستی ثبت شده است، بنابراین تمامی فعالیت‌های آنها زیر نظر قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه در گذشته حدود ۴۵۰۰ شرکت کاغذی شناسایی کردیم، گفت: این شرکتها در عالم واقع موجودیت فیزیکی ندارند. صورت‌های معاملات واهی ایجاد می کنند و در کنار فروشنده یا خریدار واقعی قرار گرفته و اقدام به صدور فاکتور واهی می‌کنند.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما