کدخبر : 183449
چهارشنبه 26 شهریور 1399 - 14:50
فاقددیدگاه
پرینت

هیچ زائری به قصد زیارت اربعین به خرمشهر نیاید

خرمشهر- فرماندار خرمشهر از بسته بودن مرز شلمچه برای اربعین خبر داد و بر فراهم نبودن تمهیدات برای استقبال کاروان‌ها و زائران حسینی تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حیدری پیش از ظهر امروز در نشست خبری اظهار کرد: امسال توفیق خدمتگزاری به زائران به سراسر دنیا و ایران اسلامی از ما سلب شد و این تصمیم بر اساس پروتکل‌های بهداشتی گرفته شد که بنا به فرموده‌های مقام معظم فصل الخطاب سیاسی و عبادی است.

وی افزود: این تصمیم از سوی وزیر کشور، استاندار ابلاغ شده است و از سوی دولت عراق به وسیله سفیر آن نیز ابلاغ شده است که عراق هیچ زائر ایرانی و دیگر زائران را نمی‌پذیرد و حتی در کشور عراق راهپیمایی توسط شهروندان عراقی انجام نمی‌شود.

حیدری ادامه داد: با توجه به اینکه مراسم اربعین امسال برگزار نمی‌شود، در شهرستان خرمشهر و مرز شلمچه نیز هیچ برنامه‌ای برای استقبال از زائران وجود ندارد.

وی اظهار کرد: مرز شلمچه بسته و تمام مسیرهای منتهی به خرمشهر مسدود است و در خرمشهر هیچ‌گونه آمادگی برای استقرار، پذیرش و برگشت زائران وجود ندارد.

فرماندار خرمشهر از برپا نشدن مواکب در مسیر منتهی به شلمچه در روزهای مانده تا اربعین نیز تأکید کرد و گفت: تمام موکب‌ها در مسیر شلمچه حق برپایی ندارند و هیچ موکبی بر اساس این ابلاغیه فعال نخواهند بود و از همه حسینیه‌ها و مساجد هم درخواست می‌شود از هرگونه پذیرش و دعوت زائران پرهیز کنند.

وی از آن دست از افرادی که به قصد زیارت راهی خرمشهر شده‌اند، خواست تا به مبدأ حرکت بازگردند و در ادامه گفت: از حسینیه‌ها و مساجد و هیئت امنا مساجد و حسینیه‌ها درخواست می‌شود در این خصوص اهتمام کنند و از هرگونه پذیرش و دعوت زائران پرهیز کنند.

حیدری از خانه‌های علما و ائمه جمعه و فرمانداران نیز خواست به مردم توصیه کنند که از مبدأ به قصد زیارت اربعین حسینی به سمت خرمشهر حرکت نکنند.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما