کدخبر : 183369
دوشنبه 24 شهریور 1399 - 14:55
فاقددیدگاه
پرینت

قانون چگونگی اداره مناطق آزاد نباید تحت تأثیر بخشنامه‌ها قرار گیرد/ از استاندار هرمزگان استمداد می‌جویم

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش تصریح کرد: اصرار ما این است که مناطق آزاد بر اساس قانون اداره می‌شوند و این قانون نباید تحت تاثیر مصوبه‌ها و بخشنامه‌ها قرار بگیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از کیش، غلامحسین مظفری در حاشیه نشست خبری با اصحاب رسانه در پاسخ به سؤوال خبرنگار خبرگزاری فارس در خصوص عدم اجرای قوانین چگونگی اداره مناطق آزاد و تجاری و کم‌رنگ شدن این قوانین با صدور مصوبات و بخشنامه‌های متعدد غیرقانونی اظهار داشت: در موضوع اجرای قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری با مشکلاتی مواجه بوده‌ایم و باید بگویم برخی مشکلات در این دو سال بسیار اذیت‌کننده بود و نه تنها امور را تسهیل نکرده‌اند بلکه گرفتاری‌هایی را نیز ایجاد کرده‌اند که خوشبختانه در این اواخر، دو مورد از امور اصلی و اساسی یا توسط رای دیوان عدالت اداری متوقف شد و یا در مکاتبات داخلی دولت نشان داده شد که حق با مناطق آزاد بوده و به تعبیری تفسیر اشتباه از قانون انجام شده است.

قانون چگونگی اداره مناطق آزاد نباید تحت تأثیر بخشنامه‌ها قرار گیرد/ از استاندار هرمزگان استمداد می‌جویم

وی در ادامه صحبت‌های خود افزود: اصرار ما این است که مناطق آزاد بر اساس قانون اداره می‌شوند و این قانون نباید تحت تاثیر مصوبه‌ها و بخشنامه‌ها قرار بگیرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش تصریح کرد: سرمایه‌گذارانی که وارد مناطق آزاد شده‌اند به استناد اینکه قانون چگونگی اداره مناطق آزاد و تجاری حاکم است اقدام به سرمایه‌گذاری کرده‌اند و در غیر این‌صورت دلیلی نداشت که از نقاط دیگر سرمایه خود را به مناطق آزاد انتقال دهند.

مظفری همچنین با بیان اینکه قانون مناطق آزاد امتیازاتی برای سرمایه‌گذاران در نظر گرفته است و طبیعی است که دولت، مجلس و ما هم باید به آن قانون وفادار باشیم، افزود: از استاندار هرمزگان درخواست می‌کنم که هرچه در توان دارند به کار گرفته تا چارچوب‌های قانونی مناطق آزاد حفظ شود. در مورد طرح و لایحه‌های مطرح شده در مجلس نیز دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد حضور فعالی داشته تا از قانون مناطق آزاد صیانت شود.

قانون چگونگی اداره مناطق آزاد نباید تحت تأثیر بخشنامه‌ها قرار گیرد/ از استاندار هرمزگان استمداد می‌جویم

وی با اشاره به اینکه قانون مناطق آزاد قانون خوب و مترقی است، گفت: من معتقدم که باید بتوانیم با مناطق آزاد کشورهای همسایه برای جذب سرمایه‌گذار رقابت کنیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در ادامه عنوان داشت: اگر در مناطق آزاد معافیت مالیاتی ۲۰ ساله داریم، در بسیاری از مناطق آزاد دنیا، مادام‌العمر معافیت مالیاتی اعمال می‌شود.

مظفری در پایان یادآور شد: مزایای سرمایه‌گذاری یک سرمایه‌گذار در توسعه مناطق آزاد بیشتر از مزایای دریافت مالیات از او است. اگر در مناطق آزاد، سرمایه‌گذاری و خلق ثروت انجام می‌شود، قطعا آثار مثبت آن در جهت محرومیت‌زدایی از همه مناطق کشور است.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما