کدخبر : 176036
یکشنبه 22 دی 1398 - 15:27
فاقددیدگاه
پرینت

صلاحیت ۳۶ داوطلب مجلس یازدهم در کهگیلویه وبویراحمد تایید شد

بر اساس اعلام دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان کهگیلویه وبویراحمد از مجموع ۹۳ داوطلب نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در سه حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا، باشت و گچساران و کهگیلویه بزرگ تعداد ۳۶ نفر معادل ۳۹ درصد آنها تایید صلاحیت شدند.

حجت الاسلام و المسلمین قدرت الله خرم روز رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان کهگیلویه وبویراحمد روز یکشنبه در این زمینه به خبرنگار ایرنا گفت که همچنین تعداد ۳۷ نفر معادل ۴۰ درصد آنها نیز رد صلاحیت شدند.

وی تاکید کرد: تعداد ۱۰نفر معادل ۱۱ درصد عدم احراز صلاحیت و همچنین ۹ نفر معادل ۱۰ درصد این داوطلبان طی فرآیند صلاحیت در شورای نگهبان از ادامه فعالیت و حضور در این عرص انصراف داده بودند.

دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان کهگیلویه وبویراحمد بر اساس تبصره ۲ ماده ۵۲ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و همزمان با هیات نظارت مرکز ضمن بررسی صلاحیت ها نتایج بررسی صلاحیت های کاندیداهای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی استان را امروز ۲۱ دیماه به فرمانداری ها و ستاد انتخابات استان اعلام کرد.

وی یادآور شد: داوطلبانی که صلاحیت آنها تایید و یا احراز نشده از تاریخ ۲۲ تا ۲۶ دیماه ۱۳۹۸ فرصت دارند ضمن مراجعه به هیات نظارت استان مستقر در استانداری کهگیلویه وبویراحمد و یا نمایندگی شورای نگهبان مستقر در مجموعه ورزشی پهلوان تختی تهران مستندات قانونی خود را برای بررسی مجدد در اختیار هیات های نظارت قرار دهند.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در کهگیلویه وبویراحمد تاکید کرد: فعالیت نامزدهای انتخاباتی همچنان مورد رصد دقیق هیات های نظارت تا زمان برگزاری انتخابات قرار می‌گیرد و دستگاه قضایی موظف است در کمترین زمان ممکن به تخلفات رسیدگی کند.

به گزارش ایرنا وی تصریح کرد: توهین و یا تهمت به داوطلبان نیز از مواردی است که در صورت احراز با آن براساس قانون برخورد خواهد شد.

خرم روز همچنین از رسانه ها خواست از دامن زدن به شایعات خودداری کنند.

برای انتخابات پیش رو( دوم اسفند امسال) ۸۰۰ شعبه اخذ رای در مناطق مختلف استان پیش بینی شده است.

 ۲۲ هزار و ۵۰۰  نفر عوامل اجرایی کار برگزاری انتخابات در سه حوزه انتخابیه کهگیلویه و بویراحمد را انجام خواهند داد که بیشتر آنان از نیروهای مردمی هستند.

کهگیلویه و بویراحمد دارای سه کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما