- جنوب پرس:: رسانه خبری تحلیلی جنوب کشور - https://www.jpnews.ir -

در روز نخست انجام شد/ ثبت‌نام ۱۹ داوطلب انتخابات مجلس در استان بوشهر+ جزئیات

خسرو دهقانی در گفتگو با خبرنگار فارس در بوشهر در خصوص داوطلبین ثبت‌نام کننده در روز اول نام‌نویسی از کاندیداهای انتخابات مجلس در استان بوشهر، اظهار داشت: ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات مجلس  تا ۱۶ آذر از ساعت ۸ صبح تا ۱۸ بعدازظهر ادامه دارد و در پایان نخستین روز ثبت‌نام از داوطلبان ۱۹ نفر در ۴ حوزه انتخابیه استان بوشهر ثبت‌نام کرده‌اند.

سرپرست اداره کل سیاسی و انتخابات استانداری بوشهر افزود: از این تعداد، ۹ نفر از حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم، پنج نفر از حوزه دشتی و تنگستان، سه نفر از دشتستان و دو نفر از حوزه انتخابیه کنگان، دیر، جم و عسلویه داوطلب انتخابات مجلس شورای اسلامی‌شده‌اند.

وی بابیان اینکه ۱۸ نفر از ثبت‌نام کنندگان آقایان هستند، ابراز کرد: از بین ثبت‌نام کنندگان یک نفر دارای مدرک دکترا، ۱۳ نفر کارشناسی ارشد، چهار نفر دارای مدرک کارشناسی و یک نفر دارای مدرک حوزوی است و شغل ۱۰ نفر از این افراد کارمندی است.

دهقانی بابیان اینکه سه نفر از این افراد سابقه داوطلبی مجلس را داشته‌اند، اضافه کرد: میانگین سنی ۶ نفر بین ۵۱ تا ۵۵، چهار نفر بین ۴۶ تا ۵۰ و پنج نفر بین ۳۰ تا ۳۵ سال است.

سرپرست اداره کل سیاسی و انتخابات استانداری بوشهر تصریح کرد: داوطلبان ثبت‌نام خود را به آخرین روز موکول نکنند چراکه زمان ثبت‌نام تا ۱۶ آذر بوده و قابل تمدید نیست.

به گزارش فارس، استان بوشهر با یک‌میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت، چهار کرسی در مجلس شورای اسلامی دارد که ثبت‌نام داوطلبین انتخابات مجلس در چهار فرمانداری بوشهر، کنگان، دشتی و دشتستان صورت می‌پذیرد.