کدخبر : 173915
چهارشنبه 6 آذر 1398 - 14:57
فاقددیدگاه
پرینت

افزایش بیش از سه برابری بازدید قضات از زندان های هرمزگان

بندرعباس - رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اعلام کرد: با توجه به برنامه ریزی انجام شده ، رشد سه برابری بازدید قضات از زندان های استان را شاهد می باشیم.
افزایش بیش از سه برابری بازدید قضات از زندان های هرمزگان

به گزارش خبرگزاری مهر، پنجمین جلسه کمیته کاهش جمعیت کیفری زندان های استان هرمزگان به ریاست علی صالحی رئیس کل دادگستری استان و با حضور دیگر اعضا برگزار شد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در جریان این جلسه بر تلاش و جدیت هرچه بیشتر قضات به منظور بهره‌گیری از تأسیسات نوین قضایی و مجازات های جایگزین حبس با هدف کاهش جمعیت کیفری زندان ها تأکید کرد .

صالحی با بیان اینکه کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها از سیاست‌های راهبردی دستگاه قضایی است و این موضوع در استان هرمزگان هم با جدیت دنبال می‌شود، اعلام کرد: با توجه به برنامه ریزی انجام شده از ابتدای امسال بازدید قضات از زندان های استان بیش از سه برابر  افزایش یافته و رشد ۲۳۱ درصدی را نشان می دهد.

وی با اشاره به اهمیت توجه به موضوع امنیت اجتماعی در کنترل جمعیت کیفری زندان ها خاطر نشان کرد: منظور از کاهش جمعیت کیفری به هیچ عنوان رهایی مجرمان حرفه ای و بر هم زنندگان نظم و امنیت جامعه نمی باشد، بلکه هدف از اعمال آن ، برخورداری زندانیان مستحق از ارفاق های قانونی و همچنین کاهش جمعیت ورودی به زندان ها از طریق پیشگیری از وقوع جرایم و تخلفات است.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما