کدخبر : 171686
جمعه 5 مهر 1398 - 23:01
فاقددیدگاه
پرینت

ایجاد ناامیدی درکشور از دسیسه‌های استکبار جهانی است

نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه بوشهرگفت: دشمن برای ضربه زدن و متوقف کردن انقلاب اسلامی تلاش می‌کند به شیوه‌های مختلف در فضای مجازی و غیرمجازی در جامعه به خصوص در میان جوانان یاس و ناامیدی ایجاد کند.

به گزارش جنوب پرس ، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه در جمع نمازگزاران بوشهریافزود: هرچند دشمن برای ناامیدی مردم  از نظام جمهوری اسلامی نقشه‌ها و برنامه‌ها طراحی کرده است اما این انقلاب ۴۰ سال است که پابرجاست و امروز نیز گام دوم خود را با شکوفایی و اقتدار هرچه تمام‌تر در حال سپری کردن است.

وی بیان کرد: لازمه پیشرفت و ترقی هر کشوری توکل بر خداست به همین دلیل برای رسیدن به قله‌های ترقی باید در محاسبات و برنامه‌ریزی‌های عملی و مسیر نظارت اسلامی را انتخاب کنیم و در این

مسیر توکل برخدا و ذات اقدس الهی را فراموش نکنیم.

صفایی بوشهری اضافه کرد: ایستادگی و مقاومت لازمه پیشرفت هر کشوری است و اگر کشوری مانند ایران که در عرصه اقتصادی، فرهنگی و تاثیرگذاری سیاسی نقش مهمی در منطقه دارد ایستادگی و

مقاومت لازم را نداشته باشد دچار وادادگی می‌شود.

وی تاکید کرد: اگر استراتژی استقامت و ایستادگی در کشور وجود نداشته باشد به طور قطع استقلال، فرهنگ اسلامی، هویت دینی و ملی از بین می‌رود و این همان چیزی است که دشمن انتظار آن را می‌کشد.

صفایی بوشهری یادآورشد: مسئولان به توان و قدرت جوانان این سرزمین در عرصه مدیریتی اعتماد کنند چرا که کشور در این بخش به ایجاد دگردیسی و تحول در عرصه مدیریتی نیاز دارد.

امام جمعه بوشهرگفت: مسئولان باید به ظرفیت جوانان اعتماد کنند تا رودخانه سیال برنامه ریزی براساس فکر و توان جوانان در کشور ادامه یابد.

وی بیان کرد: تقویت وحدت و انسجام درونی بین مردم، مسئولان و گروه‌های سیاسی ضروری است و نبود یکپارچگی و اتحاد و هرگونه درگیری در درون باعث می‌شود فضا برای پیشرفت در کشور حاصل نشود.

صفایی بوشهری اضافه کرد: تنها راه مقاومت اقتصادی حمایت از تولیدکنندگان داخلی است این درحالی است که در گذشته با هدف خصوصی سازی برخی کارخانه‌های بزرگ به بخش خصوصی واگذار

شد اما الان این واحدها یا تعطیل شدند و یا با بخش کوچکی از ظرفیت خود سرپا هستند که باید در این خصوص توجه شود.

وی ادامه داد: مسئولان با حمایت جهادی از تولید داخلی باید رونق اقتصادی را در جامعه به وجود آورند.

امام جمعه بوشهر گفت: تنها راه پیشرفت کشور در همه عرصه‌ها قطع امید از بیگانگان و توجه به توان داخلی است چرا که اعتماد به آمریکا و اروپا اعتماد به گرگ است وآنها تنها راه

حیات خود را صید و جنایت می‌دانند.

صفایی بوشهری اضافه کرد: نگاه کشورهای اروپایی خدمت به دیگران نیست بلکه چپاول و به یغما بردن ظرفیت‌ها و ثروت‌های طرف مقابل است.

وی یادآور شد: به همین دلیل است که رهبر معظم انقلاب و دولت به این نتیجه رسیدند که مذاکره با آمریکا مذاکره با جبهه جنایتکاری است که نفعی برای کشور ندارد چون آنها به‌دنبال برداشت

سیاسی و اقتصادی خود هستند و دیگران را تضعیف می‌کنند.

امام جمعه بوشهر گفت: کشورهای اروپایی نیز که ادعای استقلال دارند با اجازه آمریکا تصمیم‌گیری می‌کنند و امروز می‌خواهند با ایران مذاکره کنند این درحالی است که جمهوری اسلامی نیازی به این مذاکره ندارد.

صفایی بوشهری ادامه داد: اروپائیان با رفتار خود در برجام بعد از خروج آمریکا از این معاهده بین المللی ثابت کردند  هیچ اعتمادی به جبهه جنایت تاریخ بشری که همان آمریکا و اروپاست نیست و

آنها تنها به دنبال چپاول هستند به همین دلیل جمهوری اسلامی باید رویکرد نوین در سیاست خارجی خود داشته باشد و باید به دنبال تقویت جبهه انسانی و سیاسی جهانی باشیم.

به گزارش ایرناوی با اشاره به هفته دفاع مقدس گفت: دفاع مقدس نشان داد ایران با نگاه جهادی می‌تواند جهانی را در مقابل خود به زانو درآورد و این دوران باید برای مسئولان امروز الگو باشد .

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما