کدخبر : 171403
دوشنبه 1 مهر 1398 - 21:40
فاقددیدگاه
پرینت

گورستان انگلیسی‌ها نماد غیرت دینی و شجاعت مردم استان بوشهراست

استاندار بوشهرگفت:گورستان انگلیسی ها واقع در محله بهمنی بوشهر نشانه غیرت دینی و شجاعت مردم این استان در مبارزه با استکبارجهانی است .

به گزارش جنوب پرس ، عبدالکریم گراوند  دوشنبه در نشست با مدیران میراث فرهنگی و گردشگری و مرکز بوشهر شناسی اظهارداشت: وجود این گورستان یک مساله مهم تاریخی را بیان می کند که انگلیسی ها در این شهر زمین‌گیر شده اند و باید نسبت به بازسازی و

ترمیم این مرکز اهتمام ورزیم تا جهانیان با رشادت و فداکاری مردم استان بوشهر بیشتر آشنا شوند

وی یادآورشد: این گورستان در واقع اعلام میکند که بوشهری ها از خاک وطن پاسداری کرده اند و انگلیسی ها با خفت و خواری زمین‌گیر شده اند و این سند بزرگی برای مردم استان است.

گراوند اظهارداشت:با وجود کمبود اعتبار باید در زمینه حفظ و حراست از مراکز فرهنگی و ترمیم و بازسازی آنها اهتمام لازم را داشته باشیم.

استاندار بوشهر افزود: این استان دارای ظرفیت های عظیم فرهنگی است و معرفی این ظرفیت ها و همچنین بهسازی و بازسازی مراکز میراث فرهنگی امری لازم و ضروری است.

وی همچنین خواستار تامین اعتبار برای مطالعه قلعه ریشهر شد و گفت: همچنین در مورد عمارت تنگستانی نیز در بازآفرینی این عمارت اقدام لازم انجام خواهد شد.

استاندار بوشهر در ارتباط با عمارت ملک نیز اظهار داشت: این منطقه ظرفیت ساخت یک هتل مناسب را دارد و باید ساز و کار لازم توسعه این عمارت به نحو مطلوب انجام شود.

به گزارش ایرنا وی گفت: کمبود بودجه، نباید بهانه ای برای توقف چرخ توسعه استان  شود کما اینکه تاکنون نگذاشته ایم استان در بحث عمرانی عقب بماند و کارهای خوبی در این حوزه انجام شده و در حال اجراست.

گراوند با تاکید  بر لزوم حفظ بافت قدیم بوشهر در مورد موزه مطبوعات نیز افزود: اقدام لازم برای راه اندازی این موزه انجام شود و مسئولان ذیربط باید در کمترین زمان ممکن گزارش اقدامات خود را ارائه کنند تا تکلیف این مساله هر چه زودتر مشخص شود.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما