کدخبر : 168672
شنبه 5 مرداد 1398 - 21:34
فاقددیدگاه
پرینت

مهمترین رخدادهای هرمزگان در هفته ای که گذشت

معرفی رییس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت، اعزام نخستین گروه زائران خانه خدا، معرفی مدیرکل کار و رفاه اجتماعی، وقوع زلزله در بندرلنگه، هدف گذاری تولید ۱۰۰ هزار تن میگو و اعطای امان نامه به شش نفر از جمله مهمترین رخدادهای هرمزگان در هفته گذشته است.

به گزارش جنوب پرس ، استان هرمزگان در هفته گذشته (۲۹ تیرماه تا چهارم مردادماه) شاهد رخدادها و اخبار مختلفی در حوزه‌های سیاسی، ا جتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ورزشی بود که برخی از مهمترین این اخبار در این گزارش مرور می‌شود.

سیاسی

آیین تودیع و معارفه رییس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت هرمزگان روز شنبه هفته گذشته با حضور جمعی از مسوولان کشوری و استانی برگزار شد.

در این آیین حجت الاسلام احمدرضا باوقار به عنوان رییس جدید دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت هرمزگان معرفی و از خدمات یک و نیم ساله حجت الاسلام یوسف رضایی در این سمت تقدیر و قدر دانی شد.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس روز سه شنبه هفته گذشته در نشستی صمیمانه با جمعی ۳۰۰ نفره از مبلغان، اعضای فعال طرح‌های هجرت و فعالان فرهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد هرمزگان اظهار داشت: رهبر حکیم انقلاب اسلامی محوریت بیانیه گام دوم انقلاب را به جوانان سپرده‌اند که این مساله تشریفاتی نیست.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمد عبادی‌زاده گفت: با جوان جوان گفتن مشکلی حل نمی‌شود لذا اگر قرار است در این گام دوم انقلاب جوانان محور باشند پس جوانان باید خودشان را در همین ابتدا به ۲ سلاح «ایمان و تقوا» و «علم، دانش و مهارت» مجهز کنند.

در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باب رحمت و بخشش بر اساس آموزه‌های الهی به روی افرادی که در گذشته مرتکب جرم شده اما ابراز ندامت و پشیمانی نموده‌اند، باز است و در همین راستا نیز چهارشنبه هفته گذشته به شش نفر در هرمزگان از سوی دستگاه قضایی امان نامه اعطا شد.

اقتصادی

استاندار هرمزگان گفت: این استان محور پرورش میگو در منطقه جنوب کشور می باشد و بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته برای تولید ۱۰۰ هزار تن میگوی پرورشی تا سال ۱۴۰۰ در این منطقه هدف گذاری شده است.

فریدون همتی عصر شنبه گذشته در نشست کارگروه امور زیربنایی استان اظهار داشت: پرورش میگو در حال تبدیل شدن به یک صنعت بزرگ و مهم در هرمزگان است و باید این کار را بر مبنای روش های نوین علمی و مبتنی بر فناوری‌های روز انجام دهیم.

آیین تودیع و معارفه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان دوشنبه هفته گذشته با حضور معاون وزیر کار و جمعی دیگر از مدیران و مسوولان برگزار شد و طی آن هادی ابراهیمی به عنوان مدیرکل جدید حوزه کار و تعاون هرمزگان معرفی شد.

پیش از این «کیامرث برخورداری» سرپرستی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان را بر عهده داشت.

سوپر نفتکش ۳۲۰ هزار تنی «دُر» توسط متخصصان ایرانی در بندرعباس تعمیر شد و در مجموع دو میلیون دلار صرفه جویی ارزی برای بازسازی نفتکش ها در داخل کشور می شود.

مدیرعامل شرکت عظیم گسترش هرمز روز پنجشنبه گذشته در این باره گفت: این بزرگترین شناوری است که در حوض تعمیرات این شیپ یارد قابل از آب گرفتن است و با پذیرش این شناور به ظرفیت نهایی حوض تعمیرات رسیدیم.

اسماعیل صادقی افزود: سوپر نفت‌کش دُر که جهت انجام تعمیرات دوره‌ای به مجتمع ایزوایکو مراجعه کرده، دارای ۳۳۳ متر طول، ۶۰ متر عرض و ۳۰ متر و نیم ارتفاع و در تملک شرکت ملی تفت‌کش ایران است.

مسوولان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان یکشنبه هفته گذشته اعلام کردند: ۵۵۵ تعاونی از هرمزگان در سامانه چهاردهمین جشنواره ملی تعاونی های برتر که فراخوان آن اول خرداد اعلام شده بود ثبت نام کردند.

این تعاونی‌ها در ۲۰ گرایش شامل ۱۴۴ تعاونی در گرایش کشاورزی، ۱۰۷ تعاونی در گرایش خدماتی و ۹۸ تعاونی در گرایش صنعت ثبت نام کرده‌اند.

دوشنبه هفته گذشته اعلام شد: طرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی استان هرمزگان با هدف‌گذاری افزایش بهره‌وری در ارائه خدمات و رضایت‌مندی بیشتر مشترکان تا پایان تابستان امسال اجرا می‌شود.

استاندار هرمزگان عصر چهارشنبه هفته گذشته در جمع مدیران دستگاه های اقتصادی اظهار داشت: از محل منابع تسهیلات اشتغال پایدار روستایی، در مجموع افزون بر یک هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به ۵۰۰ طرح در استان پرداخت شده است.

فریدون همتی بیان داشت: پرداخت این تسهیلات نتایج خوبی در استان هرمزگان به همراه داشته و موجب ایجاد اشتغال خوبی در مناطق روستایی شده است.

مدیرکل فرودگاه های هرمزگان گفت: استفاده از پارکنیگ فرودگاه بین المللی بندرعباس برای مدت هشت دقیقه جهت سوار و پیاده کردن مسافر رایگان می شود.

محمود امانی بنی دوشنبه هفته گذشته به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این از زمانی محاسبه می شود که دوربین نصب شده در ورودی محوطه پارکینگ فرودگاه بین بندرعباس ورود خودرو را ثبت کند.

تعاون روستایی هرمزگان بیش از ۲۰هزار تن گندم از گندمکاران استان خریداری کرد و با این میزان پرونده خرید تضمینی امسال بسته شد.

مدیر تعاون روستایی هرمزگان گفت: خرید گندم از اوایل اردیبهشت ماه امسال آغاز شد و تا پایان تیرماه ادامه داشت.

سیروس اسدپور روز سه شنبه گذشته در جمع خبرنگاران افزود: شبکه تعاون روستایی هرمزگان گندم مازاد کشاورزان را به مراکز خرید گهکم، طاشکوئیه، احمدی و فارغان تحویل و به سیلو ارسال کرد.

استاندار هرمزگان شامگاه چهارشنبه هفته گذشته چندین دیدار مهم با معاونان وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور انجام و بر توسعه هر چه بهتر و بیشتر راه های استان تاکید کرد.

فرهنگی

شنبه هفته گذشته زمان برگزاری کنگره ملی یک هزار و ۵۰۰ شهید هرمزگان اعلام شد.

طبق برنامه اعلام شده این کنگره در روزهای ۱۷، ۱۸ و ۱۹ دیماه امسال به میزبانی شهرستان بندرعباس برگزار خواهد شد.

نخستین گروه زائران حج تمتع هرمزگان شامل ۲۳۵ نفر یکشنبه هفته گذشته از فرودگاه بین‌المللی بندرعباس عازم سرزمین وحی شدند.

رضا کمالی زرکانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان روز چهارشنبه هفته گذشته برنامه های سفر دو روزه سید عباس صالحی وزیر ارشاد را به این استان تشریح کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شنبه ششم مردادماه میهمان مردم هرمزگان است.

هفته گذشته پس از ۲۰ سال سوله شرکت معدن خاک سرخ جزیره هرمز از حریم قلعه پرتغالی های این جزیره برداشته شد.

این سوله در ضلع شرقی قلعه پرتغالی ها قرار داشت که با برداشته شدن آن یک هزار متر مربع فضا آزاد شده و با اختصاص مبلغ ۱۲ میلیارد ریال اعتبار مرمت اضطراری آن برای دوخت و دوز ترکها، جایگزینی سنگ های فرسوده و آوار برداری آغاز شده است.

زلزله به بزرگی ۴.۹ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) بامداد سه شنبه گذشته در بندرکُنگ موجب بروز خسارت های جزیی در بافت و بناهای تاریخی شهرستان بندرلنگه شد.

انتظامی، نظامی، قضایی

معارفه فرمانده یگان حفاظت دادگستری هرمزگان عصر چهارشنبه هفته گذشته با حضور جمعی از مسوولان دستگاه قضایی برگزار شد.

در این مراسم سرهنگ یارعلی ابراهیم زاده به عنوان فرمانده یگان حفاظت دادگستری استان هرمزگان معرفی و از تلاش‌های سروان افشین حاجی زاده فرمانده سابق این یگان تجلیل شد.

شمار خودروهای کنترل نامحسوس پلیس در جاده های هرمزگان از ۱۲ به ۱۵ دستگاه افزایش یافت.

تاکنون جاده‌های استان هرمزگان با ۱۲ دستگاه خودرو نامحسوس کنترل می‌شد که از شنبه گذشته ۲۹ تیرماه، سه دستگاه خودرو جدید نیز به این تعداد افزوده شد تا بتوان با کنترل تخلفات حادثه ساز شاهد کاهش جان باختگان جاده‌ای بود.

اجتماعی

زلزلزله به بزرگی ۴.۹ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) بامداد سه شنبه هفته گذشته در روستای حمیران بندرکنگ از توابع شهرستان بندرلنگه موجب ترک خوردگی برخی منازل و فرو ریختن یک دیوار شد.

یکی از کارمندان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان که بر اثر فشار خون بالا دچار مرگ مغزی شده بود، هفته گذشته با اهدای اعضای بدن خود فرشته نجات سه بیمار نیازمند عضو شد.

ورزشی

براساس گزارش ایرنا تیم فوتسال آذرخش بندرعباس یکشنبه هفته گذشته در دیداری خانگی در چهارجوب رقابت های هفته چهارم لیک برتر فوتسال برابر اهورای بهبهان با نتیجه ۳ بر۱ شکست خورد .

المپیاد بازی های بومی محلی استان هرمزگان، جام خوشه چین، با قهرمانی تیم رودان در بخش بانوان و میناب در بخش آقایان پایان یافت.

تیم والیبال ساحلی نوجوانان هرمزگان با وجود شایستگی های بسیار به دلیل شکست از تیم اصفهان در مرحله حذفی از گردونه رقابت های والیبال ساحلی قهرمانی نوجوانان کشور خارج شدند.

تیم روئینگ هرمزگان به منظور شرکت در رقابت های انتخابی تیم ملی جوانان کشور در بخش مردان، پنجشنبه عازم این مسابقات شد.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما