کدخبر : 157329
چهارشنبه 3 بهمن 1397 - 11:45
فاقددیدگاه
پرینت
گزارش خبری؛

جولان آزادانه سگ هادردانشگاه آزادشیراز/دانشگاه:باغات اطراف مقصرند

سگ های ولگرد در دانشگاه آزاد شیراز آزادانه جولان می دهند تا رفت و آمد دانشجویان با چاشنی ترس و وحشت از حمله این حیوانات همراه باشد.

به گزارش جنوب پرس ،  اسمش پردیس دانشگاه آزاد  است که در کیلومتر ۵ جاده صدرا واقع شده، در زمینی وسیع که دورتا دور آن را باغات و ویلاها قرار گرفته است.

هرچند که در زمینی با مساحت چشمگیر واقع شده  و باغ ها و ویلاها به واژه «پردیس» قرابت معنایی داده است اما برای دانشجویانی که قرار است هر روز از میان ده ها سگ ولگرد که در محیط دانشگاه پرسه می زنند، به کلاس بروند چندان خوشایند نیست.

دانشجویانی که اعتقاد دارند پرسه زدن این سگ های ولگرد باعث شده زمان تررددشان در دانشگاه با امینت خاطر همراه نباشد.

برخی از دانشجویان دانشگاه آزاد شیراز در گفت و گو با خبرنگار مهر از وجود سگ های ولگرد در محیط دانشگاه و ایجاد ناامنی برای آنها گلایه کردند.

یکی از دانشجویان در این رابطه به خبرنگار مهر گفت: سگ های ولگرد در زمان کلاس های اول وقت یا آخر وقت که محیط دانشگاه به نسبت زمان های دیگر خلوت تر است

امنیت خاطر را از ما گرفته و ایجاد رعب وحشت می کنند.
یکی دیگر از دانشجویان نیز چنین گفت که در تمام طول مدت که در دانشگاه هستم از وجود سگ ها و حمله غالفگیرانه آنها ترس دارم.

وی افزود: برای یک محیط آموزشی مناسب نیست که سگ های ولگرد این چنین آزادانه در محیط دانشگاه پرسه بزنند.
برخی دانشجویان نیز معتقدند که بعضی همکلاسی ها و کارمندان دانشگاه برای سگ ها غذا آورده و محیط مناسب برای آنها ایجاد می کنند.

باغات باعث تجمع سگ ها شده است/  تلاش برای جمع آوری

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس نیز در گفت و گو با خبرنگار مهر در خصوص وجود سگ های ولگرد این چنین گفت :دانشگاه در محله ای واقع شده که باغ هایی وجود دارند که بسیاری از آنها غیر مجاز بوده و اماکن تفریحی در خود بنا کرده اند.

محمد کاظم کاوه پیشقدم افزود: بیشتر این سگ های ولگرد محل زندگی و تغذیه و تکثیر آنها در مجاورت این باغ ها است .

کاوه پیشقدم بیان کرد: این سگ ها زمانی که هوا سرد شده یا اینکه باغ ها تعطیل می شوند به محیط دانشگاه یا نقاط مختلف شهر صدرا می آیند .

وی ادامه داد: برخی دانشجویان نیز از سر دلسوزی به آنها رسیدگی می کنند .

کاوه پیشقدم بیان کرد: این مسئله از طرق مختلف از جمله کمیسیون دانشجویی استانداری و بقیه سازمان ها پیگیری شده است .

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس گفت: در خصوص این موضوع با شهرداری و با مراکزی دارای مجوز رسمی جمع آوری سگ های ولگرد هستند قردادی بسته شده که هر چند ماهی با روش های که طرفداران حقوق حیوانات هم حمایت می کنند جمع آوری و در محل های مناسب نگهداری می شوند.

وی حصار کشی اطراف دانشگاه را یکی دیگر از راهکار های مقابله با این موضوع عنوان کرد .

کاوه پیشقدم ادامه داد: ما اقدامات لازم را برای جمع آوری این سگ ها در نظر گرفته ایم اما بدلیل وجود این باغ ها هیچوقت تعداد آنها به صفر نمی رسد.

وی افزود: باید تمام جنبه ها برای جمع آوری این سگ ها در نظر گرفته شود تا آسیبی به آنها وارد نشده و باعث اعتراض حامیان حیوانات نشود./ مرجع: مهر

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما