کدخبر : 13202
یکشنبه 13 دی 1394 - 15:14
فاقددیدگاه
پرینت

پشت پرده آتش سوزی سفارت عربستان در تهران

برخی شاهدان عینی، از نفوذ برخی عوامل نفوذی سعودی در بین مردمی که معترض جنایت آل سعود بودند، روایت می کنند و می گویند، دست کم سه نفر را دیده اند که مردم را تشویق به حمله به سفارتخانه و پرتاب سنگ و آتش به سوی ساختمان آن کرده اند. شاهدان عینی همچنین دیده اند....
رفتارهایی که شب گذشته برخی از دانشجویان ایرانی در اعتراض به شهادت شیخ النمر در مقابل سفارت سعودی در تهران انجام دادند به شکل مشکوکی تغییر مسیر داد.

شب گذشته در جریان اعتراض مردم به جنایت رژیم آل سعود، نکته ای که خیلی زود به چشم آمد، آتش گرفتن بخشی از ساختمان سفارت سعودی در تهران بود؛ حادثه ای که گویا از پیش طراحی شده بود، ولی ظاهرا در انجام این برنامه عوامل وابسته به سفارت سعودی در داخل سفارتخانه مقداری عجله به خرج دادند و پیش از اینکه دانشجویان به سفارت نزدیک شوند، آتش خودجوش شعله ور و مشخص شد که سناریوی سعودی ها در این ارتباط چه بوده است.

از سوی دیگر، برخی شاهدان عینی از نفوذ برخی عوامل نفوذی سعودی در بین مردمی که معترض جنایت آل سعود بودند، روایت می کنند و می گویند، حداقل سه نفر را دیده اند که مردم را تشویق به حمله به سفارتخانه و پرتاب سنگ و آتش به سوی ساختمان آن کرده اند.

شاهدان عینی همچنین دیده اند، افرادی که مردم را تحریک به حمله می کرده اند، ابتدا در پیشاپیش جمعیت حرکت کرده اند، اما دقایقی بعد این سه نفر در بین تجمع کنندگان دیگر دیده نشدند و گویا با انجام مأموریت صحنه را ترک کرده اند.

برخی از مقامات امنیتی و انتظامی  در گفت و گو با تابناک به مردم یادآوری  کردند که دشمن در چنین مواقعی سناریوهایی را طراحی می کند تا بر اساس آن، جوانانی که به حق به جنایت کشوری چون رژیم سعودی معترض هستند، در موقعیتی که آنان خلق می کنند، بازی کنند تا آنان بتواند از موضع انفعال به موضعی فعالانه بیفتند و بدین وسیله سرپوشی بر جنایات خود بگذارند.

مقامات امنیتی مي گويند، عوامل نفوذي را بايد مراقبت کرد، زیرا آنان مي خواهند اعتراضات به حق مردم را به مسیر دیگری هدایت کنند، تا جنایت صورت گرفته توسط آل سعود را از صدر توجهات جامعه جهانی بزدایند و مقامات این کشور را به نمایش مظلوم نمایی برای حمله با سفارتشان تشویق کنند.

وی همچنین در پایان از مردمی که از اقدام وحشیانه آل سعود ناراحت هستند، درخواست کرد هشیاری خود را حفظ کرده و اعتراضات خود را در مسیرهای معمول به گوش جهانیان برسانند.

تکمیلی

برخی از مقامات دادستانی اعلام کرده اند، تا کنون در ارتباط با حوادث شب گذشته چهل نفر را دستگیر کرده اند و در حال بررسی این موضوع هستند.

منبع: تابناک
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما