کدخبر : 9958
جمعه 13 آذر 1394 - 20:40
فاقددیدگاه
پرینت
الف.راستگو

ممنوع التصویری باب اسفنجی!

ممنوع التصویری باب اسفنجی

اخیرا یکی از هفته نامه ها مدعی شده است که «بل و سباستین» ممنوع التصویر شده اند تا یک وقت با پخش این کارتون بچه های معصوم هوس نگهداری سگ نکنند؛ ما بعد از بررسی های بسیار طولانی به نتایج بسیار ارزشمندی رسیدیم و معتقدیم کارتون «شلوار مکعبی» و تمام شخصیت های کارتونی در این سریال بایستی برای همیشه ممنوع التصویر شوند.

باب اسفنجی: وی در پوشش کارگری زحمت کش در یک رستوران، در حقیقت سعی در القای خوش مزه بودن همبرگرهای مک دونالد دارد. وی که کله ای مکعبی شکل دارد به هدف ورود مک دونالد در کشور در هر قسمت از خوشمزه بودن همبرگرهایش می گوید. کودکان معصوم با دیدن این کارتون روز به روز از کله پاچه و قرمه سبزی دورتر شده و دل به غذاهای اینچنینی می بندند.

علاوه بر آن باب اسفنجی که لقب «شلوار مکعبی» را نیز در محله دارد، قصد دارد اینگونه شلوارهای سخیف را مد کند. مضاف بر آن وی همواره «دراز آویز زینتی» می بندد.

از فسادهای اخلاقی نامبرده همین بس که با آنکه یک اسفنج است در رابطه ای خلاف قاعده با دختری که سنجاب است دوست شده است. وی با این اقدام خود قصد دارد روابط خارج از قاعده را ترویج دهد.

سندی: وی رابطه غیراخلاقی با باب اسنفجی دارد، او با آنکه یک سنجاب است برای جاسوسی به زیرآب آمده و برای افرادی که هنوز برای ما مشخص نیست اقدام به جمع آوری اطلاعات می کند. او هنرهای رزمی و حفاظت از خود را در یکی از مراکز بالای آب زیر نظر میمون ها آموزش دیده و کاراته باز است.

پاتریک: وی با پول هایی که هر ماه با چمدان برایش آورده می شود روزگارش را می گذراند و فردی بیکار و علاف است. وی با اینکه جنسیت مذکر دارد اما به رنگ صورتی علاقه دارد و صمیمی ترین دوستش باب اسفنجی است که سؤال های زیادی را برای ذهن کودکان بیگناه پدیدار می کند.

اختاپوس: این هنرمندنما یکی دیگر از افراد معلوم الحال در کارتون «شلوار مکعبی» بوده که در اکثر قسمت های کارتون باب اسفنجی اقدام به تمرین سازهای مختلف و کشیدن نقاشی می کند. اختاپوس قصد دارد بی بند و باری را ترویج داده و ذهن کودکان را به این سمت سوق دهد.

آقای خرچنگ: او یک سرمایه دار و صاحب یکی از شعب مک دونالد است. برخی از او به عنوان اسپانسر این کارتون یاد می کنند و هدف اصلی این کارتون رو تبلیغ همبرگرهای وی می دانند. او یک مرفه بی درد به تمام معنا بوده و قصد دارد این ذهنیت را برای کودکان بوجود بیاورد که پول خیلی خوب است.

پلانگتون: وی تحت پوشش رستوران چام باکت (مغازه ای که اصلا مشتری ندارد و کلا باز نیست) اقدام به عملیات های تروریستی می کند و هدفی غیر از اذیت و آزار اهالی بیکینی باتم ندارد. او مروج خشونت بوده و کلا ذات پلیدی دارد.

گری حلزون: این حلزون مروج رویه مصرف گرایانه در کودکان است و با القای اینکه بایستی صبح تا شب تلویزیون دید و کاری انجام نداد خطراتی جدی برای مخاطب پدیدار خواهد کرد. وی حیوان خانگی باب اسفنجی محسوب می شود و این خطر را دارد که کودکان با دیدن این کارتون هوس کنند در منزل از حلزون نگهداری کنند. البته ما نمی دانیم که نگهداری حلزون چه معایبی دارد، اما همینکه در این کارتون این حرکت تبلیغ می شود یعنی چیز بدی است.

خانم پاف: وی با پوششی مبتذل، سعی در القای تفکرات فمنیستی دارد. او مربی رانندگی است، همسر نداشته و کلا انسان بی اخلاقی است. نامبرده به دلیل سوءمصرف داروهای لاغری برخی مواقع که عصبانی می شود باد کرده و بزرگ می شود.

لری خرچنگه: او کلا کار و زندگی نداشته و صبح تا شب در کنار ساحل مزاحم نوامیس می شود. او یک دوپینگی بوده و با این آمپول ها، بدنی پفکی شکل برای خودش ایجاد کرده است. مشاهده بدن تیکه تیکه وی باعث خواهد شد کودکان هم هوس استفاده از اینگونه آمپول های غیرمجاز به ذهنشان خطور کند.

منبع: عصر ایران

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما