کدخبر : 95779
پنج شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۳
فاقددیدگاه
پرینت

اندیشه امام صادق (ع) بر پایه وحدت و انسجام میان مسلمانان استوار بود

جنوب پرس: نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس ضمن تاکید بر حفظ وحدت در میان مسلمانان ، گفت: اندیشه امام صادق (ع) بر پایه وحدت و انسجام میان مسلمانان و مبتنی بر سیره رسول خدا و دیگر اهل‌بیت(ع) استوار بود.

به گزارش جنوب پرس ، آیت الله غلامعلی نعیم آبادی پنجشنبه در مراسمی که به مناسبت شهادت امام جعفر صادق (ع) در بندرعباس برگزار شد، اظهار داشت: مساله حفظ وحدت میان مسلمانان و پاسداری از سرزمین های اسلامی همواره در قرآن مجید مورد تاکید قرار گرفته است.
وی ادامه داد: برخلاف آموزه های قرآنی، برخی از سران مزدور کشورهای اسلامی ،کشورشان را عرصه تاخت و تاز استکبار قرار داده‌اند و سیاست‌های خودشان را مبتی بر منافع صهیونیست‌ها و استکبار جهانی تدوین می‌کنند.
آیت الله نعیم آبادی با تاکید بر اینکه جهان اسلام امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند وحدت است، گفت: باید دست مسکتبران از کشورهای اسلامی کوتاه شود و مسلمانان خودشان برای آینده کشورشان تصمیم بگیرند.
وی اضافه کرد: دین اسلام همگان را به وحدت دعوت کرده و به این مهم دستور داده اما جدای از دین عقل نیز ما را به باهم بودن فرا می خواند.
آیت الله نعیم آبادی با بیان اینکه کینه توزی آرامش جامعه را برهم می زند، تصریح کرد: امروز زیر پرچم نظام مقدس جمهوری اسلامی و تدابیر رهبری معظم انقلاب، وحدت در ایران اسلامی برقرار است.
نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس با اشاره به آزادسازی موصل عراق گفت: آزادسازی موصل، پیروزی شیعه و اهل سنت بر داعش بود.

منبع:ایرنا

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما