کدخبر : 95775
پنج شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۴
فاقددیدگاه
پرینت

شش شهید گمنام در ۳ نقطه هرمزگان تشییع و به خاک سپرده شدند

پیکر پاک شش شهید گمنام سالهای دفاع مقدس عصر امروز همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) در شهرهای بشاگرد، حاجی آباد و قشم هرمزگان تشییع و به خاک سپرده شدند.

 

به گزارش جنوب پرس ، مسئول امور شهدای گمنام هرمزگان عصر پنجشنبه به خبرنگاران اظهار داشت: از این تعداد شهدا ۲ شهید در یادمان شهدای گمنام سرگز بخش احمدی حاجی آباد ، دو شهید در شهر گوهران بشاگرد و ۲ تن از شهدای گمنام در شهرک امام حسن (ع) نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در قشم تشییع و تدفین شدند.
سجاد امیریان خاطرنشان کرد: پیکر دو تن دیگر از شهدای گمنام فردا بعد از نماز جمعه و تشیع در جمع مردم شهر سردشت بشاگرد به بخش گافر و پارامون این شهرستان منتقل می شود تا در آنجا مراسم تدفین صورت گیرد.
۸شهید گمنام دوران دفاع مقدس روزسه شنبه ۲۷ تیرماه از طریق فرودگاه بین المللی قشم وارد هرمزگان شده و بر دستان مردم این شهرستان تشییع و پیش از ظهر دیروز چهارشنبه ۲۸ تیرماه از مسیر دریایی بندرشهید ذاکری قشم – بندرشهید حقانی وارد بندرعباس شدند.
این شهدای گمنام در مناطق عملیاتی خیبر، بدر، رمضان و والفجر۸ در کشور عراق تفحص شده و کوچک ترین شهید ۱۵ساله و بزرگ ترین شهید۲۰ سال دارد.
خاک هرمزگان با در آغوش کشیدن این شهدا، شمار شهدای گمنامی را که برای خود برگزیده به افزون بر ۱۶۰ شهید در ۵۰ نقطه رساند.
استان هرمزگان دارای افزون بر یک هزار و ۲۵۰ شهید بوده که درمناسبت های مختلف از جمله دوران پیروزی انقلاب ، هشت سال دفاع مقدس ، حادثه مکه مکرمه ، هواپیمای ایرباس ، مدافعان حرم ، کربلا ، مبارزه با اشرار و قاچاقچیان کالا و مواد مخدر به شهادت رسیدند.

منبع:ایرنا

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما