کدخبر : 9530
چهارشنبه ۴ آذر ۱۳۹۴ - ۰:۳۱
فاقددیدگاه
پرینت
سعادت رییس ستاد بوشهر روحانی در انتخابات ریاست جمهوری:

به طور قطعی نامزد مجلس می شوم/ چماق داری و فشار جواب نمی دهد

جنوب پرس: سعادت با بیان اینکه از تصمیم اصولگرایان برای معرفی کاندیدایشان در دشتستان اطلاع دقیقی ندارم، خاطرنشان کرد: گویا افراد جدیدی از اصولگرایان امثال آقای رازقی هم قرار است حضور پیدا کنند، و اینکه حامیان دولت هم باید تصمیم قطعی خودشان را بگیرند مطلب بجایی است، اما جلساتی هم گرفته شده است ولی خروجی آن جلسات هنوز بر فرد خاصی تاکید نداشته است.
محمد باقر سعادت رییس ستاد حسن روحانی در استان بوشهر انتخاباتی ریاست جمهوری

به گزارش جنوب پرس، رئیس ستاد انتخاباتی حسن روحانی در استان بوشهر و کاندیدای احتمالی انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه دشتستان، در گفتگویی به برخی سوالات ما پاسخ داده که در ادامه از نظر مخاطبان خواهد گذشت:

محمد باقر سعادت درباره اینکه آیا در انتخابات آتی مجلس بعنوان کاندیدا حضور خواهد یافت گفت: بله، ان شاء الله حضورم در انتخابات حوزه انتخابیه دشتستان قطعی است.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا حامیان دولت  در استان بوشهر بر روی نام شما جهت کاندیداتوری در انتخابات به اجماع رسیده اند یا خیر اظهار داشت: حامیان دولت به طور طبیعی اگر بنا بر این باشد که به تفکر حمایت از دولت توجه نمایند، مشخصاً ما یکی از حامیان محکم و شناخته شده دولت برای مردم هستیم، اما اینکه تا کنون تصمیمی قطعی گرفته باشند، چنین اتفاقی هنوز نیفتاده و تقریباً مشخص نیست.

سعادت با بیان اینکه از تصمیم اصولگرایان برای معرفی کاندیدایشان در دشتستان اطلاع دقیقی ندارم، خاطرنشان کرد: گویا افراد جدیدی از اصولگرایان امثال آقای رازقی هم قرار است حضور پیدا کنند، و اینکه حامیان دولت هم باید تصمیم قطعی خودشان را بگیرند مطلب بجایی است، اما جلساتی هم گرفته شده است ولی خروجی آن جلسات هنوز بر فرد خاصی تاکید نداشته است.

این کاندیدای احتمالی در واکنش به این پرسش که آیا شما مهندس رازقی را یک اصولگرا می دانید گفت: خود آقای مهندس رازقی بر این اعتقاد است که اصولگرا است، ولی به هر حال اصولگرایی هم درجاتی دارد؛ بالاخره بعضی ها خیلی تند و تیزند و بعضیها مقداری آرام تر هستند و می رسد به جایی که در بین اصلاح طلبان به اعتدال تبدیل می شود و به طور طبیعی در طیف اصولگرایان هم همینطور است.

خبرنگار «استان۲۴» از آقای سعادت پرسید: تا آنجایی که ما به یاد داریم آقای مهندس رازقی در انتخابات های قبل مورد حمایت کارگزاران بوده است و اگر بخواهیم با این خط کش اندازه گیری کنیم می شود گفت مهندس رازقی در صورت ورود عملاً کاندیدای دولت خواهد بود. سعادت در واکنش به این مطلب با بیان اینکه مهندس رازقی دوست من است و او انسان بسیار شریف و بزرگی است اظهار کرد: خود ایشان اصولگرایی خود را انکار نمی کنند، اما ایشان اصولگرایی است که با بعضی دیگر از اصولگرایان متفاوت است؛ بعضی ها آتششان خیلی شعله ور می شود و خیلی تند و تیزند.

رئیس مجمع مشورتی توسعه استان بوشهر با اشاره به اینکه اصلاحات از سال ۷۶ به این طرف بیشتر خودش را نشان داده و استارت خورده است به چگونگی حمایت کارگزاران از مهندس رازقی پرداخت و خاطرنشان کرد: در آن زمان بحث اصلاحات به معنای امروزی مطرح نبود و ممکن بود کارگزاران از بین کاندیداها از یک فرد معتدل تری حمایت کند.

محمد باقر سعادت در مواجهه با این سوال که اگر دولت تدبیر و امید را برآیندی از اصلاح طلبان معتدل و اصولگرایان معتدل(با توجه به نقش آفرینی برخی اصولگرایان در کابینه) فرض کنیم شما متعلق به کدام طیف بوده اید اظهار داشت: بنده اصلاح طلبی هستم که به اعتدال اعتقاد دارم و معتقد هستم که چماق داری و فشار جواب نمی دهد. بنابراین به اعتدال اعتقاد دارم، مخصوصاً در شرایط کنونی که جامعه ما به تلاش و کوشش و کار نیاز زیادی دارد، باید برای معیشت مردم، اشتغال جوانان، کاری انجام داد و فکری کرد. جوانانی که به تدریج دارند از کف ما می روند؛ جوانی که اعتیاد پیدا کرد دیگر برگشت او خیلی سخت خواهد بود. جوانی که امروز ازدواج و تشکیل زندگی برایش مقدور نیست، زیرا ازدواج او در گرو اشتغال او است. وقتی نتواند اشتغال داشته باشد، قطعاً ازدواج هم نمی تواند بکند.

سعادت با بیان اینکه همیشه معتقد به اعتدال بوده ام، ضمن یادآوری مسوولیت خود در دولت اصلاحات گفت: علی رغم اینکه نماینده دولت در بخش بودم، با این وجود باز هم اعتقاد داشتم که باید بحث اعتدال را رعایت کرد.

وی در خصوص باید ها و نباید های رفتارهای حزبی اصلاح طلبان اظهار عقیده کرد: حزبی که ادعای اصلاح طلبی دارد می بایست تمام رفتارها، گفتارها و کردارهایش بر اساس عقل و منطق و خرد باشد. اگر حزبی بخواهد بر اساس خشم و کینه و بغض و مسایل شخصی و سلیقه ای تصمیم بگیرد از آن اهداف حزبی خارج می شود.

این کاندیدای احتمالی انتخابات مجلس دهم درباره چگونگی اجماع اصلاح طلبان بوشهری و نحوه حمایت همه طیف های اصلاح طلب از کاندیداهای حامی دولت گفت: من معتقد هستم تصمیم نهایی را مردم می گیرند و طبیعتاً اجماع هم بر اساس یک نظرسنجی صورت خواهد گرفت؛ اجماع بین اصلاح طلبان به خودی خود صورت نخواهد گرفت و قطعاً باید نظرسنجی انجام بشود؛ در نظرسنجی هم این مردم هستند که محوریت دارند و اساس و بنیان کار را شکل می دهند؛ به یقین آنچه را که مردم می خواهند همان تحقق پیدا خواهد کرد؛ اما اگر از بنده سوال کنید، بنده اصلاح طلبی هستم که اعتقاد به اعتدال دارم و این فقط به کاندیداتوری من در این دوره هم ارتباط ندارد بلکه در دولت اصلاحات نیز همینگونه بوده ام؛ در حالی که میل ذاتی من به اصلاحات بوده است، همه افکار برای من محترم هستند و حفظ اعتدال را ضروری می دانم چون به آن اعتقاد دارم.

براساس این گزارش استان ۲۴؛ رئیس ستاد انتخاباتی حسن روحانی در استان بوشهر در پاسخ به این پرسش که آیا تلاشی برای اجماع حامیان دولت در سایر حوزه های انتخابیه استان هم صورت گرفته و یا اطلاعی از آن دارید یا خیر، گفت: تا کنون هیچگونه مذاکره ای صورت نگرفته، اما در حوزه دشتستان که داریم برای آینده ورود می کنیم جلساتی بوده، اما در بقیه شهرستانها از ما دعوتی نشده چرا که دولت هنوز در این خصوص ورود نکرده است. لذا در بقیه شهرستان ها جلسه خاصی نبوده که از من دعوتی شده یا مذاکره ای در این خصوص انجام شده باشد.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما