کدخبر : 95226
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۴
فاقددیدگاه
پرینت

پرداخت ۴۴۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در دستور کار بهزیستی خوزستان

جنوب پرس: مدیر کل بهزیستی خوستان گفت: پرداخت 440 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی با همکاری بانک ها در امسال در دستور کار بهزیستی این استان است.

به گزارش جنوب پرس ، غلامرضا صدیق راد دوشنبه در جمع خبرنگاران به مناسبت هفته بهزیستی، در محل سرسرای اداره کل بهزیستی خوزستان اظهار کرد: بانک مرکزی امسال پرداخت ۴۴۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی را بر اساس بند د تبصره ۱۶ قانون بودجه ۹۶ به بانک های استان ابلاغ کرده و چند بانک موظف به پرداخت شده اند.
وی افزود: تاکنون بانک های ملی و توسعه تعاون موافقت خود را اعلام کرده اند و ۱۶۰ میلیارد ریال برای پرداخت وام مصوب شده که بهزیستی افراد مددجو را معرفی می کند.
صدیق راد بیان کرد: وام قرض الحسنه پرداختی به هر نفر مددجو ۱۵۰ میلیون ریال است.
مدیر کل بهزیستی خوزستان گفت: پارسال ۱۱۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان پرداخت شد و از بانک ها درخواست می کنیم که همکاری لازم را با بهزیستی داشته باشند.
وی در ادامه اظهار کرد: امسال کارفرمایی که مددجویان بهزیستی را مشغول به کار کند در ازای اشتغال هر فرد ۱۵۰ میلیون ریال وام قرض الحسنه دریافت می کند.
صدیق راد اضافه کرد: پارسال ۲۰ میلیارد ریال سرمایه کار بلاعوض به مددجویان پرداخت شد یعنی به هر فرد علاوه بر وام، ۵۰ میلیون ریال کمک بلاعوض نیز پرداخت می شود که کار خود را توسعه دهد.
مدیر کل بهزیستی خوزستان به راه اندازی مراکز اشتغال و کاریابی برای معلولان اشاره کرد و گفت: این مرکز برای نخستین بار در خوزستان راه اندازی شده که افراد معلول در این مراکز تشکیل پرونده داده و مربی شغلی براساس علاقه معلولان برای آنها کاریابی می کند.
وی ادامه داد: پارسال ۱۱ میلیارد ریال کمک بلاعوض برای ساخت ۲۸۰ واحد مسکونی به خانواده های زیر پوشش پرداخت شد.
صدیق راد بیان کرد: در این مدت، تامین مسکن خانواده های ۲ معلول برای ۲۸ خانواده زیر پوشش انجام شده و ۳۶ مورد خانه خریداری شده و در روستاها نیز با کمک بنیاد مسکن ۴۵ مورد خریداری شده است.
مدیرکل بهزیستی خوزستان به برنامه های هفته بهزیستی اشاره کرد و گفت: راه اندازی ۱۵ پایگاه خدمات اجتماعی در مناطق مختلف به ویژه حاشیه ، ۱۱ اورژانس اجتماعی ، یک مرکز ترک اعتیاد بانوان در دزفول، یک مرکز خانه امن برای زنان در معرض خشونت و بی سرپرست در اهواز و ۲ مرکز سرپناه شبانه بانوان در آبادان و اندیمشک از جمله پروژه های هفته بهزیستی است.
وی با اشاره به شعار امسال هفته بهزیستی با عنوان بهزیستی محور مسئولیت و سلامت اجتماعی افزود: باید در تعریف و کارکرد سلامت اجتماعی بازبینی صورت گیرد و زیر مجموعه طرح تحول نظام سلامت قرار گیرد.
صدیق راد ادامه داد: طرح شنوایی سنجی در تمام زایشگاه های خوزستان انجام می شود و در صورت وجود مشکل، کاشت حلزون با پرداخت ۵۰ درصد هزینه توسط بهزیستی انجام می شود و در مرحله بعد تربیت شنیداری با تامین هزینه این نهاد به طور کامل صورت گرفته و سپس مددجویان وارد مرحله گفتار درمانی می شوند.
وی بیان کرد: ۳۰ مرکز غربالگری شنوایی زیر پوشش بهزیستی در خوزستان فعال است و ۸۵ درصد جامعه هدف زیر پوشش غربالگری قرار گرفته اند.
وی اظهار کرد: ۱۷ هزار و ۸۳۴ نفر از معلولان زیر پوشش بهزیستی مستمری بگیر هستند و بقیه از خدمات جانبی بهزیستی استفاده می کنند.
صدیق راد گفت: ۲ هزار معلول از خدمات مراکز شبانه روزی و سه هزار و ۸۵۹ نفر از خدمات مراکز روزانه در این استان بهره مند هستند.
مدیرکل بهزیستی خوزستان افزود: ۱۵ مرکز مشاوره ژنتیک در دفتر پیشگیری از معلولیت ها در سطح مشاوره فعالیت می کنند و ۱۲ هزار زوج غربالگری ژنتیک انجام دادند.
وی بیان کرد: ۱۵ مرکز کاهش آسیب ، ۷۸ مرکز مشاوره روانشناسی ، ۴۴ پایگاه سلامت اجتماعی و ۵۴ موسسه غیر دولتی در زمینه آسیب های اجتماعی زیر نظر بهزیستی فعالیت می کنند.
صدیق راد ادامه داد: همچنین ۵۶ کلینیک مددکاری و مرکز خیریه نیز زیر پوشش بهزیستی هستند و در این راستا ۲۱ هزار پرونده به کلینیک های مددکاری واگذار شده است.
مدیر کل بهزیستی خوزستان اظهار کرد: ۳۲ هزار زن بی سرپرست و بدسرپرست، ۱۳ هزار و ۵۰۰ نفر دانش آموز بی سرپرست و بدسرپرست و ۸۵ هزار معلول زیر پوشش بهزیستی خوزستان هستند.

منبع:ایرنا

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما