کدخبر : 95218
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۰
فاقددیدگاه
پرینت

موسسه رویان ۷۰۰ دوره آموزشی در ۷ گروه تخصصی در سطح کشور راه‌‌اندازی می‌کند

رئیس جهاد دانشگاهی گفت: از طریق موسسه رویان، ۷۰۰ دوره آموزشی در ۷ گروه تخصصی در سطح کشور راه اندازی می‌شود و این در حالی است که جهاد دانشگاهی برای توسعه علم و فناوری از هیچ کوششی دریغ نمی‌کند.
 
نشست خبری رئیس جهاد دانشگاهی

به گزارش جنوب پرس ، از بوشهر، حمیدرضا طیبی پیش از ظهر از امروز در نشست با استاندار بوشهر، نقش مهم جهاد دانشگاهی در حوزه علم و فناوری مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: با توجه به قابلیت استان بوشهر از ظرفیت جهاد دانشگاهی در حوزه‌های پژوهشی، علم و فناوری و تبدیل علم به محصول استفاده شود.

وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی ۲۰ درصد از کمک‌های وجوه عمومی استفاده می‌کند، افزود: جهاد دانشگاهی توان سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها ندارد که از مدیریت ارشد استان انتظار می‌رود از مجموعه جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد نوپا در این استان حمایت کند.

رئیس جهاد دانشگاهی با بیان اینکه در حوزه نفت، فعالیت‌های خوبی توسط این نهاد در دست انجام است، گفت: در حفاری‌های هوشمند و صنایع بالادستی نفت و همچنین آموزش‌های تخصصی نفت، گاز و پتروشیمی و دوره‌های بهره‌برداری و تامین و نگه‌داری قطعات اقداماتی توسط این مجموعه انجام شده است.

طیبی با بیان اینکه در کشت گیاه آلوئه‌ورا و تبدیل ژل‌آلوئه‌ورا به محصولات دیگر در جهاد دانشگاهی برنامه‌ریزی شده خاطرنشان کرد: فرآوری این محصول و بومی‌سازی و اصلاح نژاد گیاهان دارویی و سایر فعالیت‌های دارویی، تحقیقات ارزشمندی توسط جهاد دانشگاهی انجام شده است، ضمن اینکه جهاد دانشگاهی ظرفیت لازم برای شیرین سازی آب دریا را دارد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بوشهر استانی ساحلی است در زمینه پرورش ماهی در قفس در مرحله تولید انبوه قفس و تجهیزات لازم برای تقویت این صنعت آمادگی لازم داریم.

رئیس جهاد دانشگاهی با اشاره به ظرفیت این نهاد در حوزه پزشکی بیان کرد: توسعه مراکز ناباروری، درمان برص، زخم‌های دیابتی، مرکز ذخائر ژنتیک و سایر حوزه‌های علمی و پژوهشی هم ظرفیت لازم را داریم.

طیبی از راه‌‌اندازی دوره آموزشی در ۷ گروه تخصصی در سطح کشور خبر داد و  افزود: از طریق موسسه رویان، ۷۰۰ دوره آموزشی در ۷ گروه تخصصی در سطح کشور راه‌اندازی می‌شود و این در حالی است که جهاد دانشگاهی برای توسعه علم و فناوری از هیچ کوششی دریغ نمی‌کند.

وی با اشاره به ظرفیت بالای استان بوشهر در حوزه‌های مختلف خاطر نشان کرد: استان بوشهر با وجود جمعیت کم اما ظرفیت‌های بسیار زیادی در عرصه‌های دریا، نفت، انرژی، کشاورزی و دیگر عرصه‌ها دارد و استاندار بوشهر هم با تلاش‌های بی‌شائبه نقش مهمی در توسعه استان بوشهر داشته است.

منبع”تسنیم

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما