کدخبر : 95217
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۲
فاقددیدگاه
پرینت

استان بوشهر تعهدات خود در قبال جهاد دانشگاهی را عملی می‌کند

جنوب پرس: استاندار بوشهر گفت: استان بوشهر تعهدات خود در قبال جهاد دانشگاهی استان از جمله تامین فضا و بازسازی فضای لازم این مجموعه انجام خواهد داد.
به گزارش جنوب پرس ، مصطفی سالاری صبح دوشنبه در نشست با رئیس جهاد دانشگاهی کشور با اشاره به راه اندازی جهاد دانشگاهی در استان بوشهر اظهار داشت: امروز روز مبارکی برای استان بوشهر است و امیدوارم مجموعه جهاد دانشگاهی استان بوشهر با قوت و قدرت کار خود را آغاز کند و در حوزه های علمی و پژوهشی به موفقیت های لازم دست یابد.

وی با تاکید بر لزوم افزایش دوره های آموزشی و مهارت افزایی افزود: آموزش و مهارت افزایی پیش زمینه اشتغال مولد و پایدار است و در دوسال گذشته با همکاری سازمان انرژی اتمی و فنی و حرفه ای و استانداری بوشهر، دوره های مختلف فنی و حرفه ای به منظور تربیت جوانان جویای کار برگزار شده و این روند تداوم خواهد داشت.

استاندار بوشهر تاکید کرد: مجموعه های فنی و حرفه ای و دانشگاه علمی کاربردی با تفاهم و هم افزایی بیشتر مسیر تربیت نیروهای لازم برای بازار کار در استان را تسهیل کنند.

سالاری بیان داشت: استان بوشهر در حوزه های پژوهش نفت، گاز، پتروشیمی، دریا و نخیلات، میگو و آبزی پروری فعالیت های چشمگیری داشته است.

وی با اشاره به ایجاد مرکز رصد اجتماعی در وزارت کشور، خاطرنشان کرد: استان بوشهر در ایجاد این مرکز و اجرای مفاد آن در سطح استانی پیشرو بوده است و این طرح می توان گره گشای مشکلات و آسیب های اجتماعی در سطح استان باشد.

استاندار بوشهر بیان داشت: استان بوشهر تعهدات خود در قبال جهاد دانشگاهی استان از جمله تامین فضا و بازسازی فضای لازم این مجموعه انجام خواهد داد.

سالاری به مسائل و مشکلات پیش روی استان اشاره کرد و گفت: یکی از عمده مشکلات استان حوزه آب است که برای رفع این معضل  طرح های مختلفی از جمله ایجاد تاسیسات آب شیرین کن در استان اجرا شده و در دست اجرا است.

وی یاد آور شد: بر اساس یک برنامه کارشناسی و زمان بندی شده، ۳۰ درصد آب مصرفی استان های جنوبی از طریق تصفیه و شیرین سازی آب دریا تامین می شود.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما