کدخبر : 95209
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۱
فاقددیدگاه
پرینت

مشکلات بند زنان زندان بوشهر رفع شود

جنوب پرس: مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر گفت: مشکلات بند زنان زندان بوشهر رفع شود.

به گزارش جنوب پرس ، به نقل از روابط عمومی استانداری بوشهر، فاطمه دهقانی در نشست کارگروه تخصصی بانوان و خانواده استان بوشهر افزود: طولانی شدن این روند علاوه بر ایجاد مشکلات زیادی برای خانواده های زندانیان، آسیب های اجتماعی فراوانی نیز به دنبال دارد و دستگاه های حمایتی این امر را به عنوان اولویت در دستور کار قرار دهند.

وی با اشاره به وضعیت بند نسوان زندان بوشهر اظهار داشت: دستگاه‌های حمایتی بازدیدی از بند نسوان داشته باشند تا از نزدیک با مشکلات بانوان زندانی آشنا شده و برای رفع و کاهش این مشکلات اقدام کنند.

دهقانی بر ایجاد شیرخوارگاه در کنار بند نسوان در زندان بوشهر تاکید کرد و گفت: موضوع دیگری که در بحث زنان زندانی باید مورد توجه قرار گیرد این است که برخی از این زندانیان پس از آزادی جایی برای اسکان و زندگی ندارند و خانواده هایشان نیز از پذیرش آنان خودداری می کنند.

وی با اشاره به فعالیت خانه‌های امن بهزیستی در برخی استان‌ها افزود: معمولا خانه‌های امن برای چنین مواردی پیش بینی شده است و امیدواریم بهزیستی با پیگیری این امر در استان زمینه بازگشت سالم زنانی که از زندان آزاد می شوند را به جامعه فراهم کند.

دهقانی با اشاره به ارسال مصوبات کارگروه در خصوص اقتصاد مقاومتی به دستگاه های عضو یادآور شد: مقرر شده بود دستگاه‌ها ظرف یک هفته پاسخ های خود را به کارگروه ارسال کنند که تاکنون فقط تعدادی به این امر اقدام کرده اند.

وی اظهار داشت: همچنین راه اندازی مرکز رشد زیر مجموعه اقتصاد مقاومتی مورد استقبال قرار گرفته است.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما