کدخبر : 95185
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۱
فاقددیدگاه
پرینت

ایران اسلامی در صف اصلی مبارزه با تروریست قرار دارد

جنوب پرس: نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان: ایران اسلامی در صف اصلی مبارزه با تروریست قرار دارد

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان با اشاره به سرمایه‌گذاری‌های کلان استکبار جهانی در راستای ایجاد اختلاف بین مسلمانان، بر اهتمام علما و اندیشمندان دینی بر تحکیم هرچه بیشتر وحدت و یکپارچگی اسلامی تأکید کرد.

به گزارش جنوب پرس ، منطقه خلیج‌فارس، آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی در آیین تودیع و معارفه امام‌جمعه بندرخمیر خاطرنشان کرد: ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در یکی از مناظرات انتخاباتی اعلام كرد که خانم كلينتون داعش را به وجود آورده و شعار اصلی داعش نیز اين است كه شيعه و سني ضد هم هستند و نمی‌توانند باهم زندگي كنند.

وی با طرح این پرسش که چرا امروز شاهد کشتار مسلمانان توسط بودایی‌ها هستیم؟، تصریح کرد: همه اختلافات و درگیری‌ها و تفرقه‌افکنی‌ها در دنیای کنونی نتیجه سیاست‌ها و سرمایه‌گذاری‌های آمریکا است.

آیت‌الله نعیم‌آبادی از اتحاد و همدلی به‌عنوان نیاز مبرم جهان اسلام یاد کرد و افزود: تلاش گروهک تروریستی داعش این است که خود را سنی معرفی کند اما جنایات آن‌ها در عراق و سوریه نشان داد که داعش نه شيعه و نه سني است.

وی در ادامه با اشاره به تروریست خواندن ایران از سوی آمریکا، خاطرنشان کرد: ایران اسلامی خود ضربه خورده از تروریست است و حتی رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر آن نیز ترور شده‌اند و امروز نیز در صف اصلی مبارزه با این پدیده شوم قرار دارد.

امام‌جمعه بندرعباس در خاتمه بر آگاهی بخشی سیاسی و مذهبی جامعه توسط علما تأکید کرد و افزود: علما و اندیشمندان نقش مهمی در ارتقا بینش و بصیرت افراد جامعه دارند و مانند چراغ‌های راه هستند که باید به جامعه روشنایی و آگاهی بدهند.

به گزارش ایسنا، در این آیین از زحمات حجت‌الاسلام حسین جهانگیری امام‌جمعه سابق تجلیل و حجت‌الاسلام علیرضا صفایی حائری به‌عنوان امام‌جمعه جدید بندرخمیر معرفی شد.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما