کدخبر : 95177
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۶
فاقددیدگاه
پرینت

سرمایه‌گذاری ۱۵ساله چینی‌ها در ساخت شهر فرودگاهی قشم

جنوب پرس: مدیرکل فرودگاه بین‌المللی قشم خبر داد سرمایه‌گذاری 15ساله چینی‌ها در ساخت شهر فرودگاهی قشم
مدیرکل فرودگاه بین‌المللی قشم از مذاکرات نهایی و سرمایه‌گذاری ۱۵ساله چینی‌ها در ساخت شهر فرودگاهی قشم خبر داد.

به گزارش جنوب پرس ، به نقل از روابط عمومی فرودگاه بین‌المللی قشم، مجتبی شمس‌نژاد در خصوص راه‌اندازی شهر فرودگاهی در منطقه آزاد قشم که اخیر رسانه‌ای شده است، اظهار داشت: بر اساس ظرفیت و پتانسیلی که در منطقه آزاد قشم شناسایی شده است طرح ایجاد شهر فرودگاهی  به صورت جدی مدنظر قرار گرفت.

وی در همین رابطه ادامه داد: طرح ایجاد شهر فرودگاهی در منطقه آزاد قشم با تمرکز بر مقوله کارگو، سوخت‌رسانی و تعمیرات سبک و سنگین برای هواپیما خواهد بود و سپس در فرآیند ۱۵ ساله بحث توسعه فضای ترمینالی و اعزام و پذیرش مسافری را متناسب با نرخ رشد، ارتقا خواهیم داد.

مدیرکل فرودگاه بین‌المللی قشم با بیان اینکه برای بحث فاینانسر با شرکت‌‌های بسیاری مذاکره شده است، خاطرنشان کرد: با یک شرکت چینی به نتیجه رسیده‌ایم و تنها باید روی جزئیات به توافق برسیم که در نهایت منتج به قرارداد شود.

شمس‌نژاد، ابراز داشت: این شرکت چینی پس از عقد قرارداد موظف خواهد بود که ظرف ۱۵ سال حجم سرمایه‌گذاری قابل توجهی در شهر فرودگاهی منطقه آزاد قشم داشته باشد.

وی تصریح کرد: منطقه آزاد قشم می‌تواند در راستای سوخت‌رسانی به هواپیما با توجه به کسرت پروازهای عبوری، سوخت ارزان و با قیمت پایین‌تری به ایرلاین‌ها عرضه کند.

مدیرکل فرودگاه بین‌المللی قشم در پاسخ به سؤوالی مبنی بر اینکه به چه میزان از صرفه اقتصادی این شهر فرودگاهی با توجه به زیان‌ده بودن فرودگاه‌ها مطمئن هستید، اظهار داشت: برای تأسیس این شهر فرودگاهی مطالعات بسیاری صورت گرفته است و قطعا هیچ فاینانسری بدون توجیه اقتصادی در هیچ بخشی سرمایه‌گذاری نخواهد کرد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما