کدخبر : 95170
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۷
فاقددیدگاه
پرینت

۱۸۵هزار نفر ازمردم هرمزگان ازنعمت خواندن ونوشتن محروم هستند

جنوب پرس: مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: براساس نتیجه اولیه سرشماری سال گذشته، 185 هزار و 786 نفر ازمردم این استان درسنین 6 تا 49سال ازنعمت خواندن ونوشتن محروم هستند.

به گزارش جنوب پرس ، دانش هاشمی پور روز دوشنبه در نشست شورای پشتیبانی سواد آموزی استان افزود: از این تعداد، ۶۳ هزار و ۸۲۳ نفر در مناطق شهری و ۱۲۱ هزار و ۲۶۴ نفر در مناطق روستایی ساکن هستند.
وی بیان داشت: این تعداد شامل ۷۲ هزار و ۴۱۶ نفر مرد و ۱۱۳ هزار و ۳۷۰ نفر زن است.
مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان اظهارکرد: در سال گذشته ، تعداد ۹ هزار و ۷۷۹ نفر از جمعیت بی سواد استان تحت پوشش نهضت سوادآموزی قرار گرفتند که این تعداد شامل پنج هزار و ۱۵۹ نفر در دوره سوادآموزی، سه هزار و ۹۰ نفر دوره انتقال و یکهزار و ۵۳۰ نفر در دوره تحکیم می باشد.
هاشمی پور با اشاره به تصویب ایجاد مراکز یادگیری در کشور گفت: تاکنون ۱۱ مرکز یادگیری محلی با هدف انجام فعالیت‌ های سوادآموزی در استان ایجاد شده است.
وی تاکید کرد:آموزش و پرورش برنامه جامع ریشه کنی بی سوادی را با همه ظرفیت ها دنبال می کند اما برای رسیدن به هدف نهایی که محو بی سوادی است مشارکت همه سازمان‌ها، نهادها و دستگاه‌ها در شناسایی بی‌سوادان و همکاری با این نهاد بسیار مهم است.
طرح ریشه کنی بی سوادی در هرمزگان از سال ۹۰ آغاز شده است.

منبع:ایرنا

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما