کدخبر : 95169
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۰
فاقددیدگاه
پرینت

۴۴ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان بهزیستی خوزستان پرداخت می‌شود

جنوب پرس: رئیس بهزیستی خوزستان: ۴۴ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان بهزیستی خوزستان پرداخت می‌شود
اشتغالزایی

رئیس سازمان بهزیستی استان خوزستان گفت: امسال ۴۴ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان بهزیستی خوزستان پرداخت می‌شود.

به گزارش جنوب پرس ، غلامرضا صدیق‌راد امروز در نشست خبری به مناسبت هفته بهزیستی با اشاره به شعار بهزیستی امسال مبنی بر «بهزیستی محور مسئولیت و سلامت اجتماعی» اظهار داشت: در بحث سلامت بیشتر اوقات نظرها به سمت سلامت جسمی سوق می‌یابد در صورتی که بحث سلامت روانی و اجتماعی نیز در حوزه سلامت بسیار حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه مبحث سلامت اجتماعی نیازمند بازبینی در تعریف و کارکرد است، افزود: سلامت اجتماعی می‌بایست در دل طرح تحول سلامت جا بگیرد و دیده شود.

رئیس سازمان بهزیستی خوزستان بیان کرد: این سازمان در ۳ حوزه توانبخشی، اجتماعی و نیز پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی خدمات ارائه می دهد.

وی به طرح غربالگری ناشنوایی اشاره کرد و گفت: در همه زایشگاه‌های استان تست شنوایی انجام می‌شود و در این راستا اگر کودکی نیازمند کاشت حلزون باشد سازمان ۵۰ درصد هزینه را پرداخت می‌کند همچنین همه هزینه تربیت شنیداری بعد از عمل کاشت حلرون توسط سازمان بهزیستی پرداخت می‌شود.

صدیق‌راد عنوان کرد: سال گذشته ۹۵ درصد کودکان در زمینه طرح پیشگیری از تنبلی چشم معاینه شدند.

وی با بیان اینکه شهریه دانشجویان معلول تحت پوشش سازمان پرداخت می شود، ادامه داد: بیش از ۱۷ هزار و ۸۰۰  نفر از معلولان استان مستمری بگیر سازمان هستند.

رئیس سازمان بهزیستی خوزستان تصریح کرد: ۲۴ هزار معلول شناسایی شده که تحت پوشش توانبخشی در جامعه هستند همچنین ۲ هزار معلول در مراکز سازمان نگهداری می‌شوند.

وی گفت: در سال گذشته جهت نگهداری معلولان در مراکز بهزیستی بیش از ۱۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

صدیق‌راد عنوان کرد: همچنین در زمینه نگهداری روزانه حدود ۳۸۶۰ نفر و نیز بهره‌مند شدن از خدمات مراکز توانبخشی بیش از ۱۱ میلیارد ریال در سال گذشته یارانه پرداخت شد.

وی ضمن تاکید به موضوع مراجعه زوج‌ها پیش از ازدواج به مراکز ژنتیک افزود: ۳۰ مرکز غربالگری و شنوایی در سطح استان داریم که ۸۵ درصد جامعه هدف ما غربالگری شنوایی انجام شده همچنین در سال ۹۵، ۱۲ هزار زوج در بحث مشاوره ژنتیک مشارکت کرده‌اند.

رئیس سازمان بهزیستی خوزستان بیان کرد: در سطح استان ۹۶ مرکز اقامتی(کمپ) در زمینه اعتیاد،  ۷۰ مرکز درمان سرپایی، ۱۵ مرکز کاهش آسیب‌های اجتماعی، ۷۸ مرکز مشاوره روانشناسی و نیز ۴۴ پایگاه سلامت اجتماعی فعال است.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۱۱ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شد، گفت: همچنین امسال موافقت شده که بانک ها ۴۴ میلیارد تومان تسهیلات در اختیار جامعه هدف بهزیستی قرار دهد.

صدیق راد عنوان کرد: ۳۲ هزار زن بد و یا بی‌سرپرست و نیز ۸۵ هزار معلول در جامعه هدف بهزیستی قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به برنامه‌های بهزیستی در آینده نزدیک افزود: یک مرکز امن در اهواز برای زنان بی‌سرپناه، ۲ مرکز امن در آبادان و اندیمشک و یک مرکز نیز در دزفول افتتاح می‌شود.

رئیس سازمان بهزیستی خوزستان خاطرنشان کرد: سال گذشته برای ساخت ۲۸۰ واحد مسکونی ۱۱ میلیارد ریال کمک بلاعوض به خانواده‌های تحت پوشش پرداخت شده است.

وی گفت: سازمان بهزیستی برای کار و فعالیت در بحث کاهش آسیب‌های اجتماعی نیازمند همکاری همه دستگاه‌ها است چرا‌که در زمینه مبارزه با پدیده شوم اعتیاد و دیگر آسیب‌های اجتماعی نیازمند به همکاری بین بخشی و اراده جمعی هستیم.

صدیق‌راد درباره کاهش آسیب‌ها در حاشیه شهرها توضیح داد: امسال ۱۵ پایگاه خدمات اجتماعی در سطح استان احداث خواهد شد که از این تعداد حدود ۱۱ پایگاه در مناطق حاشیه نشین افتتاح می‌شود.

وی به بحث مسکن‌ شهر جدید رامین اشاره کرد و گفت: تاکنون به مددجویان سازمان ۸۰۰ میلیون تومان که درخواست کمک داشته‌اند، اعتبار داده شده اما در ساخت و جانمایی این خانه‌ها سازمان بهزیستی نقشی ندارد.

به گزارش تسنیم، در این جلسه به بازتوانی ۱۸۰۰ خانواده، احداث مرکز حمایتی آموزشی کودک و خانواده برای نخستین بار در استان و نیز بهره‌مندی بیش از یک‌هزار نفر از جامعه هدف از خدمات فنی و حرفه ای اشاره شد.

منبع:تسنیم

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما