کدخبر : 95162
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۲
فاقددیدگاه
پرینت

شب‌کوری برخی رسانه‌های پایتخت‌نشین/وقتی فوتبال ایران به دو قسمت تقسیم می‌شود

جنوب پرس: علی دایلی شب‌کوری برخی رسانه‌های پایتخت‌نشین/وقتی فوتبال ایران به دو قسمت تقسیم می‌شود
در حالی که فوتبال یران ۱۶ تیم لیگ برتری دارد، رسانه‌های پایتخت‌نشین تنها به اخبار تیم‌های سرخابی بسنده می‌کنند.

به گزارش جنوب پرس ، تب داغ نقل و انتقالات فوتبال در روزهایی که لیگ برتر رفته رفته از راه می‌رسد، همچنان گرما بخش صفحات نشریات و خبرگزاری‌هاست، اما این تب تنها مختص چند تیم خاص است و این صفحات کمترین فضا را برای تیم‌های شهرستانی در نظر نگرفته است.

در حالی که تمام تیم‌های شهرستانی حال با توان و بضاعت کم یا زیاد و یا سر و صدای زیر و بم خود، مشغول مهیا شدن برای حضور در این آودرگاه هستند، اما کمتر می‌توان اخبار رسمی و یا غیر رسمی از حال روز آنها کسب کرد.

رسانه‌های پایتخت‌نشین که کاری جز سرک کشیدن در دو باشگاه سرخابی ندارند و تنها زمانی سری به تیم‌های دیگر کشور  می‌زنند که حتما پای یک بازیکن و یا مربی سرخابی در میان باشد، خیال خود را از بابت انعکاس اخبار و فروش کاغذ‌هایی که فردای آن روز باطله خواهند بود راحت است، چرا که سرخابی‌ها آنقدر خبر دارند و آنقدر حاشیه سازند که دیگر جایی برای پرداختن به دیگر تیم‌های لیگ برتر و یا دسته اول فوتبال کشور باقی نمی‌ماند.

اگر نگاهی به صفحات اول نشریات روز کشور بیاندازیم، متوجه می‌شویم که یا صحبت از تیم ملی و دعواهای سرمربی و فدراسیون به میان آمده، یا از بزرگی استقلال می‌گویند و یا از قدرت پرسپولیس،  آنها روزی دربی آلمان را قطعی می‌کنند، روزی آن را لغو می‌کنند، روزی یاغی‌ها را معرفی می‌کنند و فردای همان روز خبر بازگشت به خانه همان یاغی را منتشر می‌کنند.

خلاصه با این اوصاف این موضوع مشهود است که نباید انتظار داشت که این گوشه کنارها تیم‌هایی هستند که در سخت‌ترین شرایط مشغول تیم‌داری هستند و به عشق تنها عشق مردم این خطه‌های جور واجور، چه کارها که نمی‌شود و چه زحماتی کشیده نمی‌شوند.

آنها از صنعت نفت نمی‌گویند که هزار امید در دل هواداران خود منعکس کرده و شاید در فصل جاری قاتل همین سرخابی‌ها همین زرد طلایی باشد.

آنها نمی‌دانند فرا تر از قدرت و بزرگی سرخابی‌ها، عظمت و شکوهی در تختی آبادان خوابیده که هیچ قلمی یارای توصیف آن را ندارد، آنها نمی‌دانند مردان کارگر، جوانان عاشق، زن‌های خانه‌دار و کودکان کوچه و خیابان منتظرند تا ششم مرداد از راه برسد زرد طلایی خود را از قاب‌های مختلف تماشا کنند.

آنها این همه عشق را در چشمان آن هوادار فولاد ندیده‌اند که با پای معلول در سرما و گرما فاصله‌ای ۲۵ کیلومتری شرق اهواز تا ورزشگاه غدیر را طی می‌کند.

آنها ندیده‌اند که هواداران فولاد مدت‌هاست، ۱۲ ماه سال چارچوب درب باشگاه فولاد را رها نمی‌کنند چون دغدغه تیم خود را دارند.

آنها ندیده‌اند درد قلب دوست‌داران تیم استقلال خوزستان را وقتی خبر از بلاتکلیفی تیم محبوب خود می‌شنوند.

این‌همه خبر فقط در یک استان از کشور نهفته، اما مهم سرخابی‌ها هستند، از آن مهمتر فروش نشریاتشان است و از آن مهم‌تر دیده شدن مطالبشان..

در کل، می‌توان عملکرد نشریات پایتخت نشین‌را به دو قسمت تقسیم کرد، سرخابی – فوتبال ایران.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما