کدخبر : 95144
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۵
فاقددیدگاه
پرینت

متخصص و عضو هیات علمی دانشگاه : خوردن سبوس به تنهایی عوارض ناخوشایند دارد

جنوب پرس: عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و متخصص تغذیه و رژیم درمانی به برخی از تصورات نادرست درباره مصرف سبوس اشاره کرد و با بیان اینکه مصرف سبوس به تنهایی عوارض ناخوشایند دارد اظهار داشت : متاسفانه در باره نان و برنج سبوس دار اشتباه بزرگی رخ داده که حتی برخی متخصصین پزشکی هم مثل مردم عادی گرفتار این اشتباه هستند.

به گزارش جنوب پرس ، دکتر موسی صالحی متخصص تغذیه اظهار داشت: در مصرف نان و برنج ما به دنبال تامین سبوس نیستیم. ما نمی خواهیم سبوس مورد نیاز ما از طریق نان و برنج تامین شود. مردم ایران در غذای خود کمبود سبوس ندارند.این که اصرار می کنیم نان کامل باشد. یعنی گندم را سفید نکنند و آرد سفید به نانوا ندهند. مردم نان سفید و برنج سفید نخورند.
این متخصص تغذیه و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اضافه کرد: آنچه مردم ما در سفره غذایی کم دارند و به شدت هم کم دارند، سبوس نیست بلکه ویتامین های گروه B است. ویتامین های گروه B هم بیشتر و عمدتا در پوست گندم و پوست طلایی رنگ برنج به مقدار فراوان وجود دارد.
صالحی گفت:‌اگر مردم ما بی حال و بی انرژی هستند، اگر مردم ما زود عصبانی می شوند، زود مریض می شوند، زود چاق می شوند به خاطر کمبود ویتامین های گروه B در نان، برنج، کیک، کلوچه، شیرینی، قند، شکر، نوشابه و ماکارونی و در همه غذاهای ایرانی است.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و متخصص تغذیه و رژیم درمانی اضافه کرد : پس اگر اصرار برخوردن نان کامل و برنج طلایی است برای تامین ویتامین های گروه B است نه سبوس آن.در اروپا و آمریکا به نان سفید و برنج سفید ویتامین های گروه B اضافه می کنند نه سبوس ولی ما چون چنین امکاناتی نداریم می خواهیم لااقل مردم با آرد کامل گندم و برنج طلایی و سفید نشده ویتامین های B مورد نیاز را تامین کنند.
صالحی افزود: سبوس برنج برای جلوگیری از پرخوری در برنامه های کاهش وزن ، کاهش یبوست بدون دارو، درخشانی و جوانی و تمیزی پوست، بسیار مفید است و روغن استخراج شده از آن در غذاهای آسیایی به دلیل مناسب بودن آن برای پخت و پز در دمای بالا مانند سرخ کردن مفید است. این است که گفته می شود مواد مغذی برنج در پوست آن است.
وی با بیان اینکه مصرف سبوس برنج خواص درمانی زیادی دارد و یک منبع عالی از مواد مغذی ضروری است گفت: سبوس برنج منبع خوبی از ویتامین ها و املاح معدنی از جمله آهن، منگنز، فلوراید و ویتامین های گروه B و E است.
این متخصص گفت: بر خلاف سبوس برنج که دارای مقادیر بالای ویتامین B است، برنج سفید نه تنها ویتامینB ندارد بلکه حاوی ماده ای است که ویتامین B را رسوب می دهد. تحقیقات نشان داده که مصرف برنج قهوه ای در چین یکی از عوامل جلوگیری از پیری زودرس ریزش مو و سفیدی مو در بین چینی هاست.
صالحی بیان کرد:همان گونه که کاهش یا عدم مصرف سبوس برای عملکرد سیستم گوارشی مناسب نیست، افراط و زیاده روی در مصرف سبوس نیز عارضه به وجود می آورد. بنابراین ، زیاده روی در مصرف سبوس ممکن است موجب اسهال ، انسداد روده و التهاب دیورتیکول روده شود.

منبع:ایرنا

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما