کدخبر : 95127
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۶
فاقددیدگاه
پرینت

کارگاه مد و لباس ایرانی، اسلامی در خورموج بوشهر

جنوب پرس: کارگاه مد و لباس ایرانی، اسلامی روز دوشنبه در فرهنگسرای شهید شهریاری خورموج استان بوشهر افتتاح شد.

به گزارش جنوب پرس ، معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری دشتی در آیین افتتاح این کارگاه گفت: با حجاب زن مسلمان، زن و مرد هر دو امنیت پیدا می کنند و حجاب در ذات خود دارای مصونیت است طوریکه نیروی محافظ و نگهبان وجودی زن است.
محمد حسینی افزود: برای اینکه جامعه ای با حجاب اسلامی و به تبع آن امن باشد باید زمینه های فردی، خانوادگی، اجتماعی و حکومتی را در افراد جامعه تقویت کرد و الگوهای حجاب و عفاف را هر چه بیشتر در قالب فیلم، داستان، نمایش و برنامه های عملی به مردم شناساند.
وی اضافه کرد: اگر قرار است جامعه اخلاق مدار باشد باید لباس ایرانی متناسب با اخلاقیات تولید شود و نهادهای دولتی باید از این لباس های ایرنی ـ اسلامی حمایت کنند.
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی گفت: ایرانیان دارای ذوق و سلیقه بالایی هستند و مدلی که برگرفته از فرهنگ اصیل ایرانی ـ اسلامی باشد بسیار پسندیده‌تر خواهد بود.
حمید زارعی ادامه داد: در دنیای امروز لباس به یک رسانه تبدیل شده و نشان دهنده شخصیت آدم هاست و هویت ایرانی ـ اسلامی ما در لباس ما باید رعایت شود.
مسوول دبیرخانه کارگروه استانی ساماندهی مد و لباس ایرانی و اسلامی استان بوشهر گفت: برگزاری کارگاه ها و نمایشگاه های مد و لباس نقشی مهم در معرفی فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی در مقابل فرهنگ بیگانه دارد، بنابراین یکی از ضرورت ‌های اجتناب‌ ناپذیر نیازهای فرهنگی، توجه به موضوع مد و لباس ایرانی اسلامی است.
منا چهارلنگی اضافه کرد: با توجه به اینکه قشر عظیمی از مخاطبان ما در جامعه جوانان هستند، باید ذائقه جوانان را بشناسیم و الگویی متناسب با سلایق آنان ارائه کنیم.
وی افزود: در این کارگاه ۲۰ نفر از خیاطان و تولید کنندگان حضور داشتند.
در این کارگاه آفتاب قنبری مدرس کارگاه به آموزش بافت چادر ایرانی، اسلامی پرداخت.

منبع:ایرنا

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما