کدخبر : 95110
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶ - ۹:۱۵
فاقددیدگاه
پرینت

داوران جشنواره بین‌المللی شعر عربی رضوی معرفی شدند

جنوب پرس: دبیر اجرایی هشتمین جشنواره بین‌المللی شعر عربی رضوی در خوزستان: داوران جشنواره بین‌المللی شعر عربی رضوی معرفی شدند
دبیر اجرایی هشتمین جشنواره بین‌المللی شعر عربی رضوی (یادمان دعبل خراعی) در خوزستان گفت: عباس حزباوی، سید شُبَر حسینی، سالم ساری، علی عفراوی طرفی و عدنان غزی به ‌عنوان داوران هشتمین جشنواره بین‌المللی شعر عربی رضوی معرفی شدند.

به گزارش جنوب پرس ، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، سیدکریم موسوی اظهار کرد: این دوره از جشنواره با استقبال بسیار زیادی از سوی شاعران همراه بوده به طوری که آثار بسیاری با کیفیت بسیار خوب به جشنواره ارسال شد.

 وی با بیان اینکه مهلت دریافت آثار برای هشتیم جشنواره شعر عربی رضوی پایان یافته افزود: بیش از ١٨٢ اثر در دو بخش فصیح و شعبی تا ٢٠ تیر که آخرین مهلت دریافت آثار بود، به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که در مقایسه با سال گذشته از رشد کمی و کیفی خوبی برخوردار بوده است.

 موسوی با اشاره به اینکه آثار دریافتی از شاعران سراسر کشور و همچنین کشورهای عربی حوزه خلیج فارس دریافت شده، خاطر نشان کرد: در این دوره از جشنواره شاعران کشورهای عراق، لبنان، سوریه، یمن، بحرین، کویت و امارات نسبت به ارسال آثار و شرکت در جشنواره اقدام کرده اند.

 دبیر اجرایی هشتمین جشنواره بین المللی شعر عربی رضوی (یادمان دعبل خزاعی) با بیان اینکه از ٢٢ تیر بررسی و داوری آثار توسط هیات داوران آغاز شده، تصریح کرد: هیات داوران این دوره از جشنواره متشکل از عباس حزباوی، سید شُبَر حسینی، سالم ساری، علی عفراوی طرفی و عدنان غزی است.

 وی با بیان اینکه جشنواره شعر رضوی ١٠ مرداد امسال به میزبانی شهرستان کارون آغاز به کار خواهد کرد، افزود: مراسم اختتامیه این جشنواره طبق روال همه ساله در شهرستان شوش و مرقد دعبل خزاعی برگزار می شود.

 گفتنی است، هشتمین جشنواره بین‌المللی شعر عربی رضوی از سری برنامه‌های فرهنگی پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) است که به مناسبت سالروز میلاد حضرت علی بن موسی الرضا (ع) و حضرت معصـومه (س) همزمان با دهه کرامت و با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ رضوی، گسترش فعالیت‌های فرهنگی و ادبی مرتبط با سیره اهل‌بیت (ع) و گرامی‌داشت تولیدکنندگان آثار حوزه فرهنگ رضوی در استان خوزستان برگزار می‌شود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما