کدخبر : 95086
یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۷
فاقددیدگاه
پرینت

بندرعباس و بندر باری ایتالیا خواهر خوانده می شوند

جنوب پرس: مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان گفت: درسفر مسئولان این استان به رم بندرعباس و بندر باری ایتالیا بزودی خواهر خوانده می شوند.

به گزارش جنوب پرس ، ازروابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری هرمزگان،محسن ضیایی یکشنبه پیش ازعزیمت به ایتالیا افزود:دراین سفر استاندارهرمزگان به همراه جمعی از مدیران این استان برای عقد پیوند خواهرخواندگی میان بندرعباس و بندر باری ایتالیا عازم این کشور شدند.
وی ادامه داد: مقام های بندر باری در قالب یاد داشتی از طریق سفارت جمهوری اسلامی ایران در آن کشور خواهان توسعه روابط و ایجاد تعاملات گسترده با بندرعباس در استان هرمزگان شده‌اند.
بیان داشت: این تفاهم نامه می ‌تواند گام بزرگی در راستای اهداف هرمزگان برای دستیابی به بازارهای فرامنطقه‌ای باشد.
وی تصریح کرد: برای نخستین بار است که به صورت تخصصی موضوع گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی خارج از محدوده ‌کشورهای همسایه و در قاره اروپا با هرمزگان انجام می‌شود.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در این سفر همچنین تفاهم نامه ای بین دانشگاه هرمزگان و یکی از معتبرترین دانشگاه های کشور ایتالیا امضا خواهد شد،در این سفر همچنین مسئولان استانی از اماکن گردشگری ایتالیا دیدن خواهند کرد و تفاهم نامه های همکاری در حوزه گردشگری به امضا خواهد رسید.

منبع:ایرنا

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما