کدخبر : 95058
یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۸
فاقددیدگاه
پرینت

آتش سوزی جنگل های الوار اندیمشک مهار شد

جنوب پرس: فرماندار شهرستان اندیمشک گفت: آتش سوزی جنگل های بخش الوار گرمسیری پس از ساعت ها تلاش مهار شد.

به گزارش جنوب پرس ، بخشی از جنگل های منطقه ‘صحرا چک’ از توابع بخش الوار گرمسیری شهرستان اندیمشک در استان خوزستان از ظهر شنبه شعله ور شد که این آتش سوزی به مناطق جوروند، ریت کوه و انارکی سرایت کرد.
پیمان جهانگیری یکشنبه شب به خبرنگار ایرنا افزود:تمام دستگاههای اجرایی عضو ستاد بحران این شهرستان برای مهار آتش سوزی جنگل های الوار گرمسیری بسیج شدند و عصر امروز نیز بالگرد آب پاش برای مهار حریق به منطقه اعزام شد .
وی افزود:از روز گذشته برنامه ریزی جدی ستاد بحران شهرستان برای مهار این آتش سوزی آغاز شد.وزش باد و صعب العبور بودن منطقه موجب گسترش آتش سوزی شده بود.
جهانگیری اظهار کرد:این آتش سوزی به مناطق جوروند نیز سرایت کرده بود و با توجه به گسترش حریق گروههای مردمی،سمن ها، منابع طبیعی ، امدادی و ستاد بحران به منطقه برای مهار آتش سوزی اعزام شدند.
وی از تلاش جدی و خودجوش مردم منطقه جوروند برای اطفا حریق تقدیر کرد.
فرماندار اندیمشک گفت:یک فروند بالگرد از دیروز اقدام به جابجایی نیروهای امدادی به منطقه کرده بود و با پیگیری های انجام شده، یک فروند بالگرد آب پاش نیز ساعتی قبل به منطقه اعزام شد.
جهانگیری گفت:تاکنون وسعت منطقه ای که دچار آتش سوزی شده مشخص نشده و مهار آتش سوزی مهمترین هدف بود که خوشبختانه با تلاش ۲ فروند بالگرد،اهالی منطقه و همه نیروهای امدادی و ستاد بحران حریق خاموش شد.
۲ هفته پیش آتش سوزی در مناطق چاوونی بخش الوار گرمسیری و چند منطقه دیگر این شهرستان ۵۲۶ هکتار از جنگل ها و مراتع را در آتش سوخت.
علاوه بر آن ، از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۲۰۰ هکتار از مراتع ، بیشه زارها و جنگل های شمال خوزستان دچار آتش سوزی شده است.
شهرستان اندیمشک دارای ۸۰ هزار هکتار جنگل است که به دلیل کمبود امکانات و تجهیزات این جنگل ها در معرض نابودی ناشی از آتش سوزی قرار دارند.
افزون بر یک هزار هکتار از جنگل های بخش الوار اندیمشک که دارای گونه های گیاهی ‏نادر هستند در سال های گذشته در آتش سوخت.
بخش الوار گرمسیری اندیمشک در شمال استان خوزستان دارای ۱۸۷ روستا و حدود ۲۵هزار نفر جمعیت است.

منبع:ایرنا

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما