کدخبر : 95055
یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۳
فاقددیدگاه
پرینت

رکورد تولید نیروگاه سد کارون۳ در پنج سال اخیر شکسته شد/آماده باش سه سد در خوزستان

جنوب پرس: مدیرعامل شرکت مدیریت تولید و بهره برداری سد و نیروگاه کارون3 گفت: این نیروگاه رکورد تولید روزانه خود در پنج سال گذشته را شکسته است.

به گزارش جنوب پرس ، خوزستان به نقل از شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، نصرالله طاهری اظهار کرد: با توجه به افزایش بی‌سابقه گرما، افزایش مصرف برق در کشور و درخواست مرکز کنترل ملی مبنی بر آمادگی نیروگاه‌های برق آبی جهت ارتقای تولید و کمک به شبکه انرژی کشور، نیروگاه کارون۳ با توان تولید حداکثری و لحظه‌ای ۲ هزار مگاوات در چند روز گذشته در حالی که پیک سراسری کشور به میزان ۵۵ هزار و ۳۶۴ مگاوات تولید بوده است، در ۱۴ تیرماه با تولید ۲۴ هزار و ۳۹۲ مگاوات، رکورد تولید روزانه پنج سال خود را شکست.
وی اضافه کرد: این نیروگاه نسبت به مدت مشابه در سال قبل و رشد ۱۰ درصدی برق کشور درمقایسه با سال قبل در همین تاریخ، با تولید ۲۴ هزار و ۳۹۲ مگاوات بیشترین تولید روزانه را در پنج سال اخیر از آن خود کرده است.
طاهری اظهار کرد: هشت واحد ۲۵۰ مگاواتی نیروگاه کارون۳ به شبکه سراسری متصل شده است.
مدیرعامل شرکت مدیریت تولید و بهره برداری سد و نیروگاه کارون۳ افزود: این نیروگاه نقش مهمی در کنترل یکپارچه و پاسخ مناسب به انحرافات فرکانس جهت پایداری و امنیت شبکه سراسری کشور را به عهده دارد و با تولید ۲ هزار مگاوات همچنان آماده است، تا در روزهای آتی با توجه به نیاز شبکه برق کشور با تولید حداکثری، ارائه خدمات کند.

*اعلام آماده باش در ۳ سد خوزستان
سازمان آب و برق خوزستان همچنین از آماده باش کامل کار‌شناسان فنی شرکت تعمیرات در سد و نیروگاه‌های مسجدسلیمان، دز و شهید عباسپور خبر داده است.
علی مکاری مدیرعامل شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه‌های برق آبی خوزستان ضمن در این باره گفت: با توجه به شرایط خاص شبکه و پیک مصرف و به منظور پیشگیری از ایجاد هر نوع اختلال در مسیر تولید و رفع نواقص احتمالی، نیروهای فنی و متخصص این شرکت به صورت دو شیفت و مستقر در نیروگاه‌ها در نواحی سه گانه، سد شهید عباسپور، دز و مسجدسلیمان در ساعت پیک مصرف (۱۳ الی ۱۵ و ۲۰ الی ۲۳) و همچنین آماده به کار به صورت ۲۴ ساعته در آماده باش کامل بسر می‌برند.
وی افزود: هم اکنون مجموعا ۲۴ واحد نیروگاهی یاد شده با حداکثر توان تولید و آمادگی کامل در اختیار شبکه سراسری برق کشور قرار دارند.
بر اساس این گزارش، در پی افزایش شدید دما در خوزستان از خرداد ماه امسال و افزایش مصرف برق، ساعت اداری در روزهایی که دما به بالای ۴۹ درجه سانتیگراد می‌رسد، به ساعت ۱۳ کاهش یافته است.
مهرداد بلادی معاون برنامه ریزی و تحقیقات شرکت برق منطقه‌ای خوزستان امروز اعلام کرده است: نیروگاه‌های خوزستان در سه ماه نخست امسال هشت هزار و ۸۶۹گیگاوات ساعت برق تولید کردند.
ظرفیت منصوبه تولید نیروی برق خوزستان ۱۳ هزار و ۱۹۶ مگاوات است که ظرفیت منصوبه در بخش آبی هشت هزار و ۱۶۹ مگاوات و در بخش حرارتی پنج هزار و ۰۲۷ مگاوات است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما