کدخبر : 95035
یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۶
فاقددیدگاه
پرینت

۷۰ درصد خدمات تامین اجتماعی از طریق کارگزاری‌ها ارائه می‌شود

جنوب پرس: مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر گفت: با برون‌سپاری فعالیت‌های سازمان تامین اجتماعی به بخش خصوصی، 70 درصد خدمات مورد نیاز بیمه‌شدگان از طریق کارگزاری‌ها ارائه می‌شود.

به گزارش جنوب پرس ، از عسلویه، یونس خسروانی بعد از ظهر امروز در آئین افتتاح کارگزاری تامین اجتماعى شعبه بیدخون شهرستان عسلویه اظهار داشت: شعبه بیدخون به عنوان اولین شعبه تامین اجتماعی روستایی ایران است که امروز به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: اگر چه یکی از سیاست‌های جامع سازمان تامین اجتماعی پیاده‌سازی اصل ۴۴ قانون اساسی مبنی بر برون‌سپاری فعالیت‌ها به بخش خصوصی است اما سعی شده که با نظارت بهینه بر بخش‌خصوصی که به عنوان کارگزاران سازمان تامین اجتماعی فعالیت‌ می‌کنند، زمینه دسترسی آسان خدمات به جامعه هدف محقق شود.

مدیرکل سازمان تامین اجتماعی استان بوشهر تصریح کرد: وجود ۱۵ شعبه اصلی در کنار یک شعبه روستایی در بیدخون سبب شده تا بیمه‌شدگان با آرامش خدمات مورد نیاز خود را از سازمان تامین اجتماعی دریافت کنند.

وی یادآور شد: هم اینک با برون‌سپاری فعالیت‌های سازمان تامین اجتماعی به بخش خصوصی، ۷۰ درصد خدمات مورد نیاز بیمه‌شدگان از طریق کارگزاری‌ها ارائه می‌شود و کارفرمایان و بیمه‌شدگان می‌توانند بخش عمده‌ای از این خدمات را در محل کارگاه یا منزل خود دریافت کنند.

خسروانی ادامه داد: از مهمترین شاخص‌های ارائه خدمات به بخش خصوصی با نظارت این سازمان می‌توان به کاهش زمان از ۴۵ دقیقه به ۷ دقیقه اشاره کرد که به معنای خاص تکریم ارباب رجوع است.

وی با اشاره به توسعه فعالیت‌های سازمان تامین اجتماعی در فضای وب، عنوان کرد: هم اینک بیمه‌شدگان و کارفرمایان می‌توانند ۲۲ خدمت این سازمان را از طریق درگاه‌های الکترونیکی دریافت کنند که در وقت و زمان آنها نیز صرفه‌جویی می‌شود.

مدیرکل تامین اجتماعی عنوان کرد: از دیگر مصادیق تکریم ارباب رجوع در این سازمان، استفاده از فناوری اطلاعات در ارتباطات بین سازمان و جامعه هدفش است که دریافت لیست‌های اینترنتی تامین اجتماعی، ضمن صرفه جویی در وقت و زمان طرفین از بخشی از فسادهای اداری نیز جلوگیری به عمل می‌آورد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما