کدخبر : 95003
یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۲
فاقددیدگاه
پرینت

مراکز مشاوره پیش ازطلاق توان خود را در جهت صلح وسازش به کار گیرند

جنوب پرس: معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری هرمزگان: مراکز مشاوره پیش ازطلاق توان خود را در جهت صلح وسازش به کار گیرند
 معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان هرمزگان گفت: مراکز مشاوره پیش از طلاق باید تمام توان خود را جهت صلح و سازش میان زوجین بکار گیرند.

به گزارش جنوب پرس ، به نقل از دادگستری هرمزگان، احمدی منش بیان داشت: به منظور تحکیم و صیانت از بنیان خانواده و اصلاح ذات البین زوجین متقاضی طلاق، مراکز مشاوره پیش از طلاق به همت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه راه اندازی گردیدند.

وی در تشریح وظایف این مراکز عنوان کرد: با عنایت به افزایش تقاضای طلاق در سطح جامعه معاونت اجتماعی قوه بر آن شد تا با استفاده وجلب همکاری مراکز تخصصی مشغول در امر مشاوره از تقاضای زوجین نسبت به طلاق با انجام مشاورات روانشناسی،حقوقی، مذهبی و مددکاری تا حدودزیادی بکاهد.

احمدی منش خاطرنشان کرد: پس از تفویض اختیار صورت گرفته از جانب ریاست محترم کل دادگستری استان هرمزگان ، وبراساس شیوه نامه ابلاغی از طرف معاون محترم اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه دبیرخانه مشاوران طلاق در محل معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان راه اندازی و شورای عالی مشاوران استان به ریاست معاون پیشگیری دادگستری تشکیل گردید.

وی وظیفه این شورا را سیاستگزاری راجع به مراکز مشاوره طلاق، در استان برشمرد و بیان داشت: تاکنون بر اساس مصوبات متخذه در این شورا با پنج مرکز مشاوره پیش از طلاق در بندر عباس تفاهم همکاری منعقد تا مراکز یاد شده تمام توان خود را جهت ایجاد صلح و سازش میان زوجین به کارگیرند.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما