کدخبر : 94886
شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۴
فاقددیدگاه
پرینت

رفع موانع تولید اساس تشکیل کارگروه‌های اقتصادی/قوانین دست و پاگیر باید اصلاح شود

جنوب پرس: استاندار فارس با بیان اینکه مبنای تشکیل کارگروه‌های اقتصادی باید رفع موانع تولید باشد، گفت: مدیران دولتی و خصوصی تا پایان سال باید عملکرد مناسبی در حوزه تولید و اشتغال داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، سیدمحمدعلی افشانی بعدازظهر امروز در نشست شورای گفت‌وگو در محل استانداری اظهار داشت: مبنای تشکیل کارگروه‌های اقتصادی باید رفع موانع تولید در استان باشد.

وی با بیان اینکه وضعیت استان در سال گذشته در حوزه اشتغال و سرمایه‌گذاری وضعیت مناسبی بوده است، تصریح کرد: امسال باید این وضعیت بهتر شده و موانع سرمایه‌گذاری شناسایی و برچیده شود.

مقام عالی دولت در استان فارس اضافه کرد: با توجه به نام‌گذاری سال اشتغال و تولید از سوی رهبری، باید عملکرد قابل قبولی را از سوی مدیران دولتی و بخش خصوصی در این حوزه در پایان سال شاهد باشیم.

استاندار فارس رفع موانع حقوقی از جلوی سرمایه‌گذاران را بسیار مهم برشمرد و اظهار داشت: بخش خصوصی همیشه به وجود این موانع به‌ویژه در حوزه تأمین اجتماعی و امور مالیاتی معترض است که باید قسمتی از آن در استان حل‌وفصل شده و موارد دیگر به تهران ارجاع شود.

افشانی همچنین گفت: آن بخش از مشکلات اقتصادی استان که در داخل قابل‌حل شدن نیست با توجه به اهتمام دولت در رفع موانع سرمایه‌گذاری به‌ویژه در کارگروه اقتصاد مقاومتی، قابل‌حل و فصل است و مسؤولان مربوطه باید پیشنهاد خود را ارائه دهند.

وی ادامه داد: قوانین مشکل‌دار در سازمان امور مالیاتی باید بر اساس قانون اصلاح شود و در تأمین اجتماعی نیز همین مسئله باید مدنظر قرار گیرد.

استاندار فارس اضافه کرد: تأمین اجتماعی نباید دچار مشکل شود چراکه بسیاری از مستمری‌بگیران و کارفرماها چشمشان به این سازمان است و در صورت به مشکل خوردن این سازمان، طبقات ضعیف جامعه نیز دچار مشکل خواهند شد.

به گزارش فارس در این نشست مسائل و مشکلات مربوط به بحث مالیات بر ارزش‌افزوده و تأمین اجتماعی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و بنا بر این شد که در نشستی با حضور استاندار فارس و مدیران کل امور مالیاتی و تأمین اجتماعی فارس در هفته آینده، پیشنهاد‌ها دو دستگاه برای رفع موانع تولید ارائه شود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما