کدخبر : 94834
شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۸
فاقددیدگاه
پرینت

پروژه اینترنت پرسرعت در شهرک‌های صنعتی استان بوشهر به بهره‌برداری رسید

هم‌زمان با سراسر کشور، پروژه تلفن ثابت NGN و اینترنت پرسرعت توسط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از طریق ویدئو کنفرانس در شهرک‌های صنعتی استان بوشهر به مرحله بهره‌برداری رسید.

 به گزارش جنوب پرس ، از بوشهر، هم‌زمان با سراسر کشور ظهر امروز پروژه تلفن ثابت NGN و اینترنت پرسرعت توسط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از طریق ویدئو کنفرانس در شهرک‌های صنعتی استان بوشهر به مرحله بهره‌برداری رسید.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار بوشهر در حاشیه این آئین در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به این که در سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال قرار داریم تمام تلاش ما این است که زمینه اجرایی شدن شعار امسال در عرصه صنعت استان محقق شود.

وی افزود: در این راستا با حمایت از بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها به دنبال این هستیم که فضایی رقم خورد که نتیجه آن به افزایش تولید و اشتغال کمک کند.

سعید زرین‌فر تصریح کرد: یکی از زیرساخت‌هایی که می‌تواند در رفع بخشی از مشکلات واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌های صنعتی موثر واقع شود، زیرساخت‌های ارتباطات و توسعه فناوری اطلاعات است که نقش اصلی در این حوزه، به میزان شبکه ارتباطاتی اینترنت وابسته است.

وی ادامه داد:  بررسی‌های نشان داد که به دلیل عدم اتصال شهرک‌های صنعتی به اینترنت، بخشی از فضای ارتباطی آنها دچار مشکلات فراوانی بود که با مشارکت بخش خصوصی، شهرک صنعتی بوشهر به عنوان اولین شهرک صنعتی ایران به شکل همزمان مجهز به زیر ساخت  تلفن ثابت بر بستر اینترنت شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار بوشهر بیان کرد: با این شرایط از امروز ظرفیت واگذاری تلفن ثابت همراه با خدمات اینترنتی به ۱۳۰ واحد صنعتی ، تولیدی و خدماتی که به شکل فعالی در چرخه تولید قرار دارند واگذار می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت ایجاد شده و پیش‌بینی این ظرفیت برای کل استان بوشهر، به زودی ارائه این امکانات به تمامی شهرک‌های صنعتی استان بوشهر امکان‌پذیر می‌شود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما