کدخبر : 94833
شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۷
فاقددیدگاه
پرینت

کمک ۳۳ میلیارد ریالی مراکز نیکوکاری به نیازمندان بوشهری

جنوب پرس: مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: در سه ماهه نخست سالجاری 33 میلیارد و 500 میلیون ریال کمک های مردمی توسط مراکز نیکوکاری جمع اوری و میان نیازمندان کمیته امداد توزیع شد.

به گزارش جنوب پرس ، از بوشهر، احمد لطفی ظهر امروز در گردهمایی بررسی فعالیت‌های مراکز نیکوکاری استان بوشهر با اشاره به نقش اساسی مراکز نیکوکاری در کمک به نیازمندان اظهار داشت: راه‌اندازی مراکز نیکوکاری و واگذاری امور به مردم نقش مهمی در سرعت‌بخشی کمک به نیازمندان داشته است و در نگاه کلان، بیشترین وظایف کمیته امداد در آینده به مراکز نیکوکاری واگذار می‌شود.

وی با اشاره به فعالیت ۲۹ مرکز نیکوکاری در استان بوشهر تصریح کرد: بیش از چهار سال از فعالیت‌های مراکز نیکوکاری در استان بوشهر می‌گذرد که در این مدت توانسته‌اند خدمات قابل توجهی را به نیازمندان ارائه دهند.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با بیان این که مراکز نیکوکاری در شهرها و مناطق مختلف استان راه‌اندازی شده‌اند تا همیار و همراه کمیته امداد در کمک به نیازمندان باشند، تصریح کرد: امروز حرف نخست در زمینه تعامل با مردم را مراکز نیکوکاری می‌زنند و راه‌اندازی مراکز نیکوکاری و واگذاری امور به مردم نقش مهمی در سرعت‌بخشی کمک به نیازمندان داشته است.

وی ادامه داد: با توجه به واگذاری امور محرومیت‌زدایی در محلات به مرکز نیکوکاری، در سه ماهه نخست سال جاری، بالغ بر ۳۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال کمک‌های مردمی جمع‌آوری و در میان نیازمندان همان محله توزیع شده است.

لطفی عنوان کرد: کمک‌های جمع‌آوری شده توسط مراکز نیکوکاری برای حمایت در بخش‌های درمانی، ساخت و ساز مسکن مددجویی، اطعام و توزیع سبد غذایی میان نیازمندان و حمایت نقدی از ایتام هزینه می‌شود.

وی میزان افزایش مشارکت مردم خیر و نیکوکار استان را نسبت به مشابه سال گذشته ۳۰ درصد عنوان کرد و افزود: کمیته امداد در مراکز نیکوکاری تنها نقش نظارتی دارد و این مراکز با هدف جمع‌آوری کمک‌های خیرین و ارائه خدمات به نیازمندان توسط اهالی محلات راه‌اندازی و مدیریت می‌شوند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما