کدخبر : 94686
شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶ - ۷:۳۸
فاقددیدگاه
پرینت
جادری استاندار هرمزگان:

به‌دنبال راه‌اندازی ایرلاین هرمزایر هستیم/ در برخی از شهرها گردشگران را فراری داده‌ایم

جنوب پرس: استاندار هرمزگان گفت: در حال راه‌اندازی ایرلاین هرمزایر هستیم و بزودی خبرهای خوبی برای مردم استان در راه است.
دکتر جاسم جادری استاندار هرمزگان

به گزارش جنوب پرس ،  جاسم جادری شامگاه پنج‌شنبه در اجلاس رؤسای راهنمایان گردشگری سراسر کشور در هتل هرمز بندرعباس، اظهار داشت: سهم کشور ما از گردشگری دنیا کمتر از یک دهم درصد و کشور امارات متحده عربی ۴ درصد گردشگری دنیا و این یعنی ۴۰ برابر ایران در گردشگری نقش ایفا می‌کند.

وی ادامه داد: ایرلاین هرمز، خط هوایی اختصاصی استان هرمزگان است که به ثبت رسیده و اکنون در مرحله خریداری هواپیما هستیم.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: ایران جاذبه‌های تاریخی و جغرافیایی فراوانی دارد و باید بر روی این موضوعات دقت نظر و مطالعه کافی و برنامه‌ریزی صورت گیرد تا در چشم‌انداز ۱۴۰۴  به دو درصد جذب گردشگر دست یابیم.

جادری افزود: گردشگری یک موضوع فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی است و باید توجه همه‌جانبه به آن داشت به‌طوری‌که یکی از مشکلات مهم در نوع نگاه به حوزه گردشگری است و همین امر باعث شده که گردشگری کشور با مشکل فرهنگی عدیده‌ای روبرو شود.

وی یادآور شد: گردشگران، استان هرمزگان را اکثرا با جزیره قشم و کیش می‌شناسند این در حالی است که دیگر جزایر و نقاط کمتر شناخته شده هرمزگان ازجمله شهرستان‌های استان و جزایر پتانسیل و ظرفیت‌های بسیار بیشتری نسبت به این اماکن دارند و در این رابطه گردشگری خارجی با افتتاح خط کشتیرانی عمان-بندرعباس و بالعکس راه‌اندازی شده است.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: صنعت گردشگری موتور محرک توسعه اقتصادی هر کشور و منطقه است و افزایش سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های اقامتی و در یک کلام تمام اقتصاد را می‌تواند متحول سازد.

جادری با اشاره به اینکه توجه ویژه به صنعت گردشگری موجب رونق صنعت، کشاورزی، صنایع دستی و ارتباطات خواهد شد، اظهار کرد: در برخی از شهرها گردشگران را فراری داده‌ایم و فراموش کرده‌ایم گردشگران بزرگ‌ترین مبلغان مادر توسعه شهر خواهند بود.

وی در پایان گفت: اگر بخواهیم گردشگری رونق بگیرد، دولت نباید در این امر ورود کند و این حوزه را بایستی به بخش خصوصی واگذار کند و در واقع صنعت گردشگری یکی از پرسودترین کارهاست که  در حال حاضر در اختیار هفت کشور دنیا است و امارات متحد عربی  جزو ۴ کشور اول سودآوری در گردشگری است.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما