کدخبر : 94649
جمعه ۲۳ تیر ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۰
فاقددیدگاه
پرینت

هوای اصفهان هنوز “ناسالم” است

مرکز پایش کیفی هوای اداره‌‌کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان وضعیت کیفی هوای شهر اصفهان در ایستگاه‌های مراقبت دائم را ناسالم اعلام کرد.

بر اساس اعلام این مرکز میانگین شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های میدان احمدآباد اصفهان ۱۵۷، بلوار دانشگاه ۱۵۳، خیابان پروین ۱۳۶، خیابان رودکی ۱۳۱، میدان امام حسین(ع) ۱۳۷، چهارباغ خواجو ۱۳۲ و بزرگراه خرازی ۱۵۴ ثبت شده است.

براساس این گزارش میانگین شاخص کیفیت هوا در شهر اصفهان ۱۴۳ است و به این ترتیب اصفهان امروز هوایی بسیار ناسالم دارد.
همچنین وضعیت کیفی هوا در سایر شهرهای استان اصفهان در ایستگاه‌های مراقبت دائم بر حسب شاخص کیفی هوا (AQI)، در شهرستان شاهین‌شهر ۱۲۶، مبارکه ۱۱۷ و سگزی ۱۴۶ آلوده‌ترین شهرهای استان اصفهان است.
به گزارش تسنیم شاخص کیفی هوا (AQI) یا شاخص آلودگی هوا (PSI) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی‌اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن‌دار، اوزون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچکتر از ۲٫۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف هستند، تبدیل به یک عدد بدون واحد کرده و وضعیت آلودگی هوا را سطوح مختلف نمایش می‌دهد.
بر‌اساس شاخص آلودگی هوا، این شاخص از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم، ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.
منبع:فرارو
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما