کدخبر : 94358
پنج شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۹
فاقددیدگاه
پرینت

انیمیشین کارگردان شیرازی نامزد بهترین فیلم جشنواره لس آنجلس آمریکا شد

جنوب پرس: پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گزارش داد: انیمیشن 'عروسک چینی بابا' اثر علی زارع قنات نوی کارگردان اهل شیراز مردادماه امسال به عنوان نامزد بهترین فیلم در جشنواره بین المللی فیلم کوتاه لس آنجلس آمریکا به نمایش در می آید.

به گزارش جنوب پرس ، جشنواره فیلم کوتاه لس آنجلس از جشنواره های مورد تایید آکادمی اسکار است و آثار برتر این جشنواره برای حضور در اسکار ٢٠١٨ معرفی می شوند.
علی زارع قنات نوی کارگردان این پویانمایی در این باره گفت: انیمیشن «عروسک چینی بابا» به عنوان نماینده ایران نامزد بهترین فیلم بیست و چهارمین دوره جشنواره بین المللی «لس آنجلس آمریکا» شد و این شهر مردادماه امسال میزبان این اثر خواهد بود.
وی افزود: پنج هزار و ۷۰۰ اثر از ١٠٢ کشور جهان به این جشنواره ارسال شده است و در این میان، ١٢ اثر نامزد انتخاب به عنوان بهترین فیلم این جشنواره شدند.
این هنرمند شیرازی بیان کرد: انیمیشن ‘عروسک چینی بابا’ به روایت دختری می پردازد که زندانی و کشته شدن پدر نویسنده اش را به وسیله عروسک های ساخته شده توسط مادرش بازگو می کند.
به گفته وی، این انیمیشن در مدت سه سال طراحی و ساخته شده است و سبک انیمیشن فیلم، روتوسکوپی و دو بعدی است، سبکی که برای نخستین بار با چنین حجمی در ایران به اجرا درآمده است.

منبع:ایرنا

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما