کدخبر : 94233
چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۴
فاقددیدگاه
پرینت

اعتراف سارق بانك‌هاي اصفهان و شيراز به ۲۲ فقره سرقت

جنوب پرس: فرمانده انتظامي استان، گفت: سارق مسلح بانك‌هاي اصفهان و شيراز كه 13 تیر در شیراز دستگیر شده بود، در بازجویی‌ها به 22 فقره سرقت مسلحانه اعتراف کرد.

 

به گزارش جنوب پرس ، منطقه فارس، سردار سرتیپ احمدعلی گودرزی چهارشنبه ۲۱ تیر در جمع خبرنگاران گفت: این سارق حرفه‌ای باهوش و خونسرد، پس از اقدامات فنی و تخصصی پلیس اعتراف کرد که از سال ۸۴ تا ۹۵ از بانک‌های مختلف در شهرهای شیراز و اصفهان سرقت کرده است.

گودرزی با اشاره به اينكه سارق دستگیر شده، تبحر خاصي در سرقت خودرو با ابزار فني دارد، تصريح كرد: در بررسي اسناد و مدارك كشف شده، ماموران به كارت خودرو نيمه سوخته برخورد كردند كه پس از اقدامات فني و علمي مشخص شد متهم در سال ۸۴ يك دستگاه پژو پارس را در استان اصفهان سرقت کرده و سرقت‌های مسلحانه را با همان خودرو انجام می‌دهد.

او گفت: با توجه به مستندات موجود و بازجويي فني، اين سارق حرفه اي لب به اعتراف گشود و با همان خودرو مسروقه، به ده فقره سرقت مسلحانه از بانك هاي اصفهان در فواصل سال هاي ۸۴، ۸۵ و ۸۶ اقرار كرد .

اين مقام انتظامي ادامه داد: این سارق باهوش به ۸ فقره سرقت مسلحانه بانك درشيراز و ۴ فقره سرقت مسلحانه بانك در استان اصفهان در سال ۹۴ و ۹۵  اعتراف كرده است.

گودرزی با اشاره به شگرد پلیس در دستگیری این سارق باهوش و خونسرد، گفت: درجرم يابي پرونده سارق مسلح بانك هاي شيراز و اصفهان از روش هاي مختلف كشف علمي جرم استفاده و از تجارب کارگاهان پلیس فارس بهره‌بردیم.

فرمانده انتظامی فارس تاکید کرد: با توجه به واكاوي پرونده، اين سارق مسلح از هوش هيجاني بسيار بالا، توانايي و مهارت در مكاتبات، حرفه اي بودن در جعل اسناد و مدارك و جعل عنوان(قضات دادگاه ها، ماموران نيروي انتظامي و ماموران دولتي) براي ارتكاب جرايم، تك رو بودن براي ارتكاب سرقت هاي مسلحانه، آشنايي به سيستم هاي بانكي و ابتكار و خلاقيت در تغيير چهره و گريم برخورداربود

منبع:ایسنا

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما