کدخبر : 92738
چهارشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۴
فاقددیدگاه
پرینت
معاون استاندار فارس:

ساعت کار دستگاه های اجرایی در ۱۳ شهرستان فارس تغییر کرد

جنوب پرس: معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس گفت: با توجه به پیش بینی وزارت نیرو در خصوص احتمال کمبود نیروی برق در تابستان امسال، ساعت آغاز به کار دستگاه های اجرایی در 13 شهرستان این استان تغییر کرد.
ساعت کار دستگاه های اجرایی در 13 شهرستان فارس تغییر کرد
به گزارش جنوب پرس ، یدالله رحمانی افزود: براساس مصوبه هیات دولت، فعالیت در دستگاههای اجرایی شهرستان هایی که دمای بالاتر از ۴۵ درجه دارند یک ساعت زودتر آغاز می شود.

وی ادامه داد: دراستان فارس شهرستان های لار، لامرد، گراش، خنج، فسا، داراب، جهرم، زرین دشت، کازرون، ممسنی، رستم، فراشبند و قیر و کارزین مشمول این مصوبه هستند.
وی ادامه داد: بر این اساس، فعالیت کارکنان دستگاههای اجرایی، بانک ها، شهرداری ها و نهادهای عمومی غیر دولتی در این ۱۳ شهرستان از روز شنبه هفدهم تیرماه جاری تا سی و یکم مردادماه ۹۶ از ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه صبح تا ۱۳ و ۳۰ دقیقه تعیین می شود.
هیات دولت با هدف مدیریت مصرف برق در تابستان، به استانداران ۹ استان که شهرهای زیر مجموعه آنها، دمای بالاتر از ۴۵ درجه دارند، این اختیار را داد که ساعات کار فعالیت دستگاه های اجرایی در استان های خود را تغییر دهند.
بنا بر این گزارش ایرنا، به موجب این تصمیم، دولت به استانداران در تمامی شهرهای استان های هرمزگان، خوزستان، بوشهر و سیستان و بلوچستان و نیز در شهرهایی از استان های کرمان، فارس، یزد، ایلام و سمنان که دمای بالاتر از ۴۵ درجه دارند، اختیار داد بنا بر تشخیص شرکت های توزیع نیروی برق، ساعات شروع و پایان کار ادارات و دستگاه های مشمول را به ساعت ۶ و ۳۰دقیقه صبح تا ۱۳ و ۳۰ دقیقه تغییر دهند.
هیات وزیران همچنین تمامی وزارتخانه ها و مؤسسات و شرکت های دولتی، بانک ها، شهرداری ها و سایر نهادهای عمومی غیر دولتی و بنگاه های تولیدی را مکلف کرد نسبت به تولید برق با استفاده از مولدهای اضطراری خود در ساعات ۱۲ الی ۱۶ در ماه های تیر و مرداد اقدام کنند.
دستگاه های مذکور همچنین موظف شدند در فصل تابستان به نحوی در مصرف انرژی برق مدیریت کنند که مصرف آنها نسبت به مدت مشابه در سال قبل حداقل ۱۰ درصد کاهش یافته و به منظور مدیریت برق مصرفی تجهیزات سرمایشی، دمای محیط کار حداقل ۲۵ درجه سانتیگراد تنظیم و سیستم های سرمایشی و روشنایی پس از پایان وقت اداری از مدار خارج شوند.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما