کدخبر : 91566
پنج شنبه ۸ تیر ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۴
فاقددیدگاه
پرینت
از 16 تیرماه ؛

ممنوعیت صید آبزیان در آب‌های استان بوشهر

جنوب پرس: معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهرگفت:براساس تصمیم کمیته مدیریت صید و با هدف اجرای طرح «دریابس» از 16 تیر ماه جاری تا اعلام زمان آغاز صید میگو، صید انواع آبزیان در خلیج فارس محدوده استان بوشهر ممنوع می شود.
صيد شیلات
به گزارش جنوب پرس ، عباس آهنگرمقدم افزود: طرح دریابس یکی از مطالبات مهم صیادان استان بوشهر است که هر ساله در آستانه صید میگو با مشارکت صیادان اجرایی می‌شود.

وی بیان کرد: ۱۲هزار صیاد با بیش از یکهزار و ۲۰۰ فروند شناور صیادی در استان بوشهر فعالیت دارند که شماری از شناورها با مجوز تفریحی در امر صید و صیادی مشارکت می‌کنند.
آهنگر مقدم گفت:مجوز صید برای شناورهایی پیش بینی و صادر می‌شود که دارای هویت باشند.
وی با اشاره به اجرای طرح پایش برای تعیین زمان صید میگو یادآورشد: بطور معمول صید میگو در استان بوشهر همه ساله اوائل مرداد ماه آغاز که بر این اساس پس از تکمیل گشت‌های تحقیقاتی و بررسی در کمیته مدیریت صید، زمان آغاز صید میگو مشخص می‌شود.
بنا بر این گزارش ایرنا، آهنگر مقدم با اشاره به اینکه با شناورهایی که بدون مجوز اقدام به صید میگو می‌کنند برخورد قاطع می‌شود گفت: در دو هفته گذشته ۲ تن میگو که به صورت غیرمجاز در استان بوشهر صید شده بود کشف و شناورهای صیادی که در صید قاچاق مشارکت داشتند توقیف شده است.
وی با بیان اینکه در مدت دریا بس، صیادان امکانات و تجهیزات لازم برای صید میگو فراهم می‌کنند گفت:با وجود اینکه صیادان تحت پوشش بیمه هستند و صیادان بطور تقریبی ۱۵ روز در زمان اجرای دریا بس از فعالیت صیادی منع می‌شوند ولی دریافت بیمه بیکاری شامل آنان نمی‌شود.

 

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما