کدخبر : 9
پنجشنبه 1 مرداد 1394 - 19:48
فاقددیدگاه
پرینت
دادستان بوشهر

دستگیری دو کارچاق کن میلیاردی در بوشهر و آخرین سرنوشت پرونده مضاربه صوری

متهمان این پرونده با سوء استفاده از نام قضات و کارکنان تشکیلات قضایی مبالغ هنگفتی را از مردم مطالبه می‌کردند و برخی از افراد ساده لوح به گمان اینکه این افراد می‌توانند تغییری در حکم پرونده اعمال کنند و یا اِعمال نفوذ به ناحق داشته باشند، اسیر دست افراد سودجو و فرصت طلب شدند.

دادستان عمومی و انقلاب بوشهر از شناسایی و بازداشت دو کارچاق کن که با ادعای اعتبار و نفوذ در دستگاه قضایی بیش از ۱۰ میلیارد ریال از شهروندان بوشهری کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد.

علی حسن پور افزود: متهمان این پرونده با سوء استفاده از نام قضات و کارکنان تشکیلات قضایی مبالغ هنگفتی را از مردم مطالبه می‌کردند و برخی از افراد ساده لوح به گمان اینکه این افراد می‌توانند تغییری در حکم پرونده اعمال کنند و یا اِعمال نفوذ به ناحق داشته باشند، اسیر دست افراد سودجو و فرصت طلب شدند.

ویبیان کرد: این ۲ متهم به طرق مختلف وجوهی را از مردم اخذ کرده که با پیگیری حفاظت و اطلاعات دادگستری و دادستانی به  اتهام ادعای اعمال نفوذ برخلاف حق و حقیقت و کلاهبرداری از مردم شناسایی و دستگیر شدند.

دادستان عمومی و انقلاب بوشهر به میزان گفت: پس از تشکیل پرونده، قرار مجرمیت و بازداشت برای آنها صادر و پرونده برای رسیدگی نهایی به دادگاه ارسال شده است.

حسن پور با تشریح آخرین وضعیت پرونده میلیاردی مضاربه صوری از پرداخت یک چهارم مطالبات ۱۵۰۰ مالباخته این پرونده خبرداد و گفت: کل مطالبات مردم ۱۴۷ میلیارد تومان بوده که بخشی از آن با توجه به وجوه نقد متهم به مالباختگان پرداخت شده است.

دادستان بوشهر اضافه کرد: همچنین در صدد کارشناسی املاک متهم در شهرهای دیگر غیر از مرکز استان هستیم که ضرر و زیان مالباختگان پس از فروش اموال متهم از طریق مزایده جبران می شود.

وی همچنین گفت: این املاک با پول های مردم خریداری شده و سند به نام متهم صادر نشده و بعضا معارض دارد که پس از تعیین تکلیف موضوع این املاک به مزایده گذاشته می شود.

وی در خصوص متهم اصلی این پرونده نیز بیان کرد: یک ششم از وجوه ۵۵۰۰هزار مالباخته پرونده میلیاردی مضاربه صوری در حال پرداخت است و روزانه ۱۵۰ تا ۲۰۰ نفر فراخوانی و پس از بازنگری در پرونده‌ها یک ششم از وجوهات آنان از طریق شعبه رسیدگی کننده به بانک معرفی و پرداخت می‌شود.

دادستان بوشهر ادامه داد: هنگام دستگیری متهم ردیف اول مبلغ ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از حساب‌های بانکی وی توقیف و مقداری وجه نقد از افرادی که به عنوان سود دریافت کرده بودند احراز و مسترد شد که در شرایط فعلی این مبلغ به ۲۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

حسن پور اضافه کرد: رسیدگی به پرونده‌های مفاسد اقتصادی در شعب ویژه در دادسراها و دادگاه‌ها انجام می‌شود و قضات ویژه برای جرایم اقتصادی تعیین کرده ایم تا حقوقی از مردم تضییع نشود.

گفتنی است،  این پرونده از تیرماه سال ۹۳ با دستگیری دو متهم ردیف اول و شکایت ۷ هزار نفر مالباخته آغاز شده و رسیدگی به شکایت ها نیز با سرعت و دقت بیشتری در حال انجام است.

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما