کدخبر : 89924
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۶:۳۰
فاقددیدگاه
پرینت
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی بوشهر خبر داد؛

ايجاد اشتغال ٣٠٠ نفر از راهبردهای منطقه ويژه تا پایان سال جاری

جهت بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی مستقر در منطقه ویژه به خصوص مشکلات گمرکی، کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان در سالن جلسات این مجموعه صنعتی برگزار شد.
به گزارش جنوب پرس ، حسین نامور در جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان، ضمن حمایت همه جانبه از واحدهای تولیدی و صنعتی مستقر در منطقه ویژه گفت: با توجه به حمایت مسئولین ذیربط خصوصاً استاندار بوشهر امیدواریم بتوانیم مشکلات کلان و سد راه اکثر واحدهای تولیدی را با انگیزه ای مضاعف برطرف نمائیم تا واحدهای تولیدی و صنعتی بتوانند به ظرفیت نامی و واقعی خود برسند.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی بوشهر در زمینه پیگیری مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی منطقه ویژه افزود: در ماه گذشته جلسه ای را  تحت عنوان هم اندیشی با سرمایه گذاران مستقر در منطقه ویژه برگزار کردیم و مشکلات آنان را شنیده ایم و برخی از مسایلی که در حیطه کاری منطقه ویژه بود را با جدیت پیگیری کردیم و هم اکنون نیز در حال پیگیری هستیم.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه مهمترین سنگر در حال حاضر سنگر تولید است، اظهار داشت: اقدامات صورت گرفته در منطقه ویژه از ابتدا تاکنون قابل تقدیر است، گرچه کمبودهایی وجود دارد اما امیدواریم با همکاری و تعامل کلیه دستگاههای ذیربط این مهم به شکل مطلوبی رقم بخورد تا این مجموعه بتواند بیش از پیش به روند توسعه زیرساختهایش ادامه دهد.

وی با اشاره به حذف معافیت ۲۰ درصد سود بازرگانی از مزایای منطقه ویژه اقتصادی بوشهر طی دو سال گذشته، یادآور شد: از ابتدای ورودم به این مجموعه این موضوع را با جدیت در دستور کارم قرار دادم که در این راستا دكتر سالاري و اعضای هيأت مديره منطقه ویژه نيز عنايت ويژه اي به این موضوع داشتند.

نامور افزود: با حضور موثر آقای جهرمي سرپرست ستاد نظارت گمركات استان، شاهد از سرگیری دوباره این مهم در منطقه ویژه خواهیم بود که امیدوارم روند از این به بعد بهتر گردد و عنقريب رونق به منطقه باز خواهد گشت که یقیناً توليد و اشتغال را توسعه مي بخشد.

مدیرکل امور سرمایه گذاری استانداری نیز در ادامه افزود: اساس شکل گیری منطقه ویژه به جهت توسعه روزافزون اقتصاد استان است و همه باید با دید مثبت و روند رو به رشد به آن بنگیریم تا جایی که ما این قدر ظرفیت داریم که می توانیم در مقیاس ملی و منطقه ای نقش ایفا کنیم و سهم خودمان را در اقتصاد ملی افزایش دهیم.

امان اله شجاعی خاطر نشان کرد: اگر واحدی نیز مشکلی دارد قابل رفع است و با توجه به ظرفیت مدیریتی و توانی که در منطقه وجود دارد می توانیم با کمک همدیگر بار دیگر شاهد شکوفایی و احیای صنعت استان از دریچه منطقه ویژه اقتصادی بوشهر باشیم.

به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی بوشهر، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان نیز در ادامه این جلسه افزود: بر هیچ کس پوشیده نیست که حمایت از تولیدکننده داخلی و تولیدات داخلی به عنوان یک وظیفه برای دولت و ملت فرض است و همه وظیفه داریم برای حفظ جامعه صنعتی کشور تلاش کنیم و البته این تلاشها باید با مطالعه و بررسی های فراوان و در جهتی باشد که منجر به ضربه زدن به تولیدات داخلی در بلند مدت نگردد.

در اين جلسه مديران عامل و نمايندگان شركت های مستقر در منطقه ویژه مسائل و مشكلات خود را مطرح نمودند كه در پايان براي تسهيل امور تصميماتي اخذ گرديد.

گفتنی است این نشست با حضور دكتر شجاعي مديركل امور سرمايه گذاري استانداری، حسین نامور مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی بوشهر، حسینی محمدی مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان، آگاهی معاون ستاد نظارت گمرکات استان، سلیمانی رئیس گمرک منطقه ویژه، وطن خواه مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و برخی دیگر از نماینده های دستگاههای اجرایی استان و مديران شركتهاي مستقر در منطقه برگزار شد.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما