کدخبر : 8871
یکشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۴ - ۰:۴۷
فاقددیدگاه
پرینت
گزارش خبری؛

هرمزگان کمترین آمار نزاع و درگیری در کشور را دارد

یک مقام قضایی در معاونت راهبردی قوه قضائیه گفت:استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و خراسان جنوبی به ترتیب کمترین آمار نزاع در کشور در سال گذشته را به خود اختصاص دادند.
خبر ویژه

قنبرنژاد ضرب و جرح، توهین و تخریب را جزو ۱۰ اتهام نخست کشور طی ۵ سال اخیر عنوان کرد و گفت: استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و خراسان جنوبی به ترتیب کمترین آمار نزاع در کشور در سال گذشته را به خود اختصاص دادند.

قنبرنژاد در نخستین جلسه کمیته ملی پیشگیری از خشونت که با حضور محمدباقر اُلفت معاون اجتماعی و پیشگیری از جرم قوه قضائیه در محل سالن جلسات این معاونت و با حضور کارشناسان و مسئولان مختلف در حوزه آسیب‌های اجتماعی در حال برگزاری است، اظهار کرد: ضرب و جرح، توهین و تخریب را جزو ۱۰ اتهام نخست کشور طی ۵ سال اخیر است و به لحاظ جمعیتی استان‌های چهارمحال و بختیاری، اردبیل و کهگیلویه و بویراحمد طبق معاینات پزشکی قانونی در حوزه نزاع بیشترین آمار نزاع در کشور در سال ۹۳ را داشته اند.

به گفته قنبرنژاد استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و خراسان جنوبی به ترتیب کمترین آمار نزاع در کشور درسال گذشته را به خود اختصاص دادند.

نماینده معاونت راهبردی قوه قضاییه در کمیته ملی پیشگیری از خشونت از افزایش ۶۲ درصدی پرونده‌های تخریب از سال ۸۹ تا ۹۳ خبر داد و گفت: در سال ۸۹، ۱۱۶ هزار و ۹۷۱ فقره پرونده تخریب تشکیل شده بود که این رقم درسال ۹۳ به ۱۸۹ هزار و ۹۲ فقره افزایش یافت.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما