کدخبر : 80481
پنج شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۹
فاقددیدگاه
پرینت
معاون میراث فرهنگی استان فارس:

نخستین قطار گردشگری در سال ۹۶ وارد استان فارس شد

معاون گردشگری اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس از وارد شدن نخستین قطار گردشگری در سال ۹۶ به استان با عنوان « جواهرات ایران و راه ابریشم» خبر داد.

به گزارش جنوب پرس ، موید محسن‌نژاد از وارد شدن نخستین قطار گردشگری در سال ۹۶ به استان با عنوان « جواهرات ایران و راه ابریشم» خبر داد و اظهار داشت: گردشگرانی از کشورهای اروپایی، آمریکایی و آسیایی در سفر یک روزه به استان فارس از جاذبه‌های دیدنی و تاریخی استان بازدید می‌کنند.

وی با بیان اینکه این گردشگران صبح امروز از طریق ایستگاه سعادت شهر فردا وارد استان فارس شدند، گفت: بازدید از تخت جمشید، آرامگاه کوروش و دیگر اماکن تاریخی و مذهبی شیراز و استان فارس از جمله برنامه‌های این قطار گردشگری است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس با بیان اینکه سفرکردن با قطار تنوع خاصی برای گردشگران دارد، افزود: گردشگران در سفر با قطار با مسیرهای گردشگری آشنا می‌شوند و می‌توانند جاذبه‌های مختلف فرهنگی، تاریخی و طبیعی ایران را ببینند.

بنا بر این گزارش تسنیم، محسن‌نژاد بیان کرد: سفر با قطار و اقامت در آن نه تنها برای گردشگران متنوع است بلکه تبلیغات گسترده‌ای هم برای معرفی مناطق مختلف ایران، مسیرها و مقاصد ناشناخته سفر به گردشگران محسوب می‌شود.

وی درباره نام این قطار گفت: قطارهای گردشگری سال گذشته با نام عقاب طلایی بود و از مرز ترکیه وارد می‌شد اما این قطار از مرز سرخس وارد شده و به همین دلیل نام « جواهرات ایران و راه ابریشم» را برگزیده است.

به گزارش تسنیم تاکنون ۱۷ قطار گردشگری وارد ایران شده و گردشگران با گذر از استان‌های مختلف از اماکن تاریخی و گردشگری بازدید کردند.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما