کدخبر : 78866
سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۲
فاقددیدگاه
پرینت
مدیرکل سیاسی استانداری بوشهر خبر داد؛

آغاز نام‌نویسی برای نامزدی در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان بوشهر

مدیرکل سیاسی استانداری بوشهر گفت: از امروز به مدت یک هفته از تمامی افراد واجد شرایط برای شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در کسوت نامزدی ، نام‌نویسی به عمل می‌آید.
سید اسماعیل موسوی

به گزارش جنوب پرس ، سید اسماعیل موسوی اظهار کرد: بر اساس زمان‌بندی تعیین شده از امروز تمامی نامزدهای واجد شرایط شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در سطح استان بوشهر می‌توانند نسبت به نام نویسی در محل دفاتر پیشخوان دولت اقدام کنند.

وی افزود: مهلت نام نویسی از امروز تا ۳۰ اسفندماه ادامه دارد و در این مدت فرصت مناسب برای دریافت سوء پیشینه نیز لحاظ شده و بهتر است داوطلبین در زمان تعیین شده اقدامات لازم انجام دهند.

مدیرکل سیاسی استانداری بوشهر تصریح کرد: در صورت هرگونه تعللی برای اخذ سوء پیشینه و آماده نشدن این مدرک، قادر به نام‌نویسی از نامزدها نخواهیم بود و بهتر است افرادی که قصد نامزدی در انتخابات شوراهای اسلامی شهر دارند از این فرصت یک هفته به نحو مناسب استفاده کنند.

وی یادآور شد: در کنار مدرک سوء پیشینه ، تمامی داوطلبین شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان بوشهر با در دست داشتن اصل و تصویر تمامی صفحات شناسنامه، اصل و تصویر مدرک تحصیلی ، اصل و تصویر کارت ملی، اصل و تصویر کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت،  یک قطعه عکس پرسنلی با زمینه روشن و اصل و تصویر نامه استعفا برای مشمولین ماده ۲۸ قانون انتخابات شورا و مدارک ایثارگری برای پیش نام‌نویسی به دفاتر پیشخوان دولت در محل زندگی خود یا روستاهای مجاور اقدام کنند.

موسوی بیان کرد: پس از نام نویسی اولیه، به هر داوطلب به همراه رسید یک کد رهگیری داده می‌شود که  در روز ۳۰ اسفند ماه این افراد می توانند اقدام به نام نویسی نهایی کنند.

وی عنوان کرد: داوطلبین شرکت کننده در روستاها نیز در روز ۳۰ اسفندماه با مراجعه به بخشداری‌ها، می توانند اقدام به نام نویسی کنند و نیازی به حضور در دفاتر پیشخوان دولت ندارند.

بنا بر این گزارش فارس، مدیرکل سیاسی استانداری بوشهر اظهار داشت: یکی از ابهاماتی که در خصوص مدارک تحصیلی معمولا در سطح جامعه برای شرکت‌کنندگان عنوان می‌شود مدرک تحصیلی برای شرکت در انتخابات شورای اسلامی شهر و روستاست که برای روستاهای زیر ۲۰۰ نفر سواد خواندن و نوشتن و برای روستای بالای ۲۰۰ نفر دیپلم، در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت مدرک فوق دیپلم و برای بالای ۲۰ هزار نفر جمعیت مدرک لیسانس مورد نیاز است.

وی ادامه داد: استان بوشهر در آمادگی کامل برای اجرای انتخابات است و بر اساس زمان‌بندی‌های اعلام شده ، مقدمات انجام یک انتخابات سالم در ۲۹ اردیبهشت ۹۶ برگزار می‌کنیم.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما