کدخبر : 73232
شنبه 23 بهمن 1395 - 1:01
فاقددیدگاه
پرینت
حجت الاسلام منتظری خبر داد:

دستگیری عناصر داعش در اطراف تهران/هدف راهپیمایی بود

دادستان کل کشور از دستگیری عناصر داعش در اطراف تهران خبر داد که قصد شرارت در راهپیمایی 22 بهمن داشتند.

حجت الاسلام منتظری در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن در شهر کاشان با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و قدردانی از حضور با شکوه مردم این شهر همچون مردم سراسر کشور در این راهپیمایی و تاکید بر اینکه “باید قدر نعمت نظام اسلامی و قدر این حضور و حمایت های حماسی مردم” را  دانست و گفت: در چهره شرکت کنندگان راهپیمایی امروز که نگاه کنید می‌بینید، اکثریت آنها کسانی هستند که تجربه‌ای از دوره حضرت امام و دوره انقلاب ندارند اما بصورت گسترده در راهپیمایی حضور یافته‌اند.

او با طرح این پرسش که پیام این حضور حماسی چیست؟ اظهار کرد: .پیامش این است که ما فرزندان و بازماندگان همان رزمندگان و شهدا و اثارگرانی هستیم که در میدان انقلاب و جنگ ایستادند و مقاومت کردند و اکنون ما نیز با مشت های گره کرده ایستاده ایم تا به رییس جمهور آمریکا و یاوه گویان بگوییم که هرگز کوتاه نخواهیم آمد.دادستان کل کشور اعتقاد و ایمان قلبی به اسلام و ولایت و هویت ولایی را در کنار ایمان و اعتقاد به جایگاه ولی فقیه به عنوان دو عنصر اصلی پیروزی و ماندگاری نظام اسلامی ایران برشمرد و افزود:دشمن با علم به این دو عنصر موثر به دنبال گرفتن هویت اسلامی و مذهبی و شخصیتی است که ملت ایران در طول سی و هشت سال گذشته از خود نشان داده است.منتظری تاکید کرد:اتاق فکر و کارشناسان خبره دشمن به این نتیجه رسیده اند که نه کودتا و نه هشت سال جنگ و نه درگیری های قومی تاثیری در انقلاب ندارد و اکنون به دنبال گرفتن هویت اسلامی این مردم هستند.او با تاکید بر اینکه دشمن تنها از اسلام ناب محمدی و اسلام انقلابی می هراسد، عنصر اول و آخر پایداری و استمرار نظام را ” انقلابی گری ” دانست و گفت: اساتید دانشگاهی، کارشناسان و افراد آگاه و دلسوز باید شرایط و مقتضیات اسلام انقلابی را برای نسل جوان و نوجوان تبیین کنند.

دادستان کل کشور تصریح کرد: متاسفانه برخی افراد که داعیه اسلام و انقلاب دارند در مطبوعات و رسانه‌ها به بهانه نقد رهبری مطالبی را مطرح می‌کنند که خروجی آن تضعیف ولایت فقیه است آن هم در حالی که مطابق روایات جایگاه ولایت فقیه امتداد جایگاه ائمه است و هر کسی که حکم و دستور فقیه جامع الشرایط را رد کند حکم ما را رد کرده و رد حکم ما هم همانا رد حکم خداست.

منتظری خطاب به افرادی که در پی تضعیف جایگاه ولی فقیه هستند گفت:اگر جایگاه ولایت فقیه نبود شما آیا جرات داشتید که اینگونه حرف بزنید؟ چرا این نعمت را قدر نمی‌دانید و نمک می‌خورید و نمکدان را می‌شکنید.

او تاکید کرد:البته ضعف هایی هست که باید برطرف شود ولی این ضعف ها و مشکلات،مشکلاتی درون خانوادگی است که باید خودمان حل کنیم اما نباید در برابر دشمن به جان هم بیفتیم.

دادستان کل کشور به تلاش رسانه‌هایی همچون العربیه در تضعیف نظام اسلامی ایران اشاره کرد و با اعلام اینکه چنین رسانه‌هایی بلندگوی استکبار و صهیونیست هستند به گزارش چند روز قبل این شبکه اشاره کرد و گفت:این شبکه در گزارش خود سرمایه گذاری بر روی جوانان و تلاش برای جداکردن آنان از انقلاب و حکومت و استفاده گسترده از شبکه‌های مجازی را به عنوان دو عامل اصلی تضعیف ایران و نظام اسلامی نام برده است.

منتظری با اشاره به تبعات فضای مجازی از آن به عنوان جهمنی برای خانواده‌ها و مردم نام برد و تصریح کرد: در دادستانی کل کشور هفته ای ۱۵ تا ۲۰ هزار شبکه ضد اخلاقی و ضد دین را می‌بندیم اما برخی از آنها دوباره سر بر می آورند و این رقم بالا نشان می‌دهد که فضای مجازی جهمنی شده است برای سوزاندن اعتقادات مردم و زیر سوا بردن آنها و از همین روست که مقام معظم رهبری به شورای عالی فضای مجازی تاکید بسیار دارند که هرچه زودتر شبکه ملی در این زمینه به وجود بیاید.

او حمایت از گروه های مخالف نظام و فشار بر ایران در عرصه بین المللی را دو عامل و ترفند دیگر مورد ادعای العربیه در گزارش خود به منظور تضعیف نظام ایران اعلام کرد و گفت: از سال ۸۸ و فتنه آن سال تا امروز دشمن بصورت جدی همچنان در پی نفوذ است و بی جهت نیست که مقام معظم رهبری بر مسئله فتنه تاکید فراوان دارند و آن را گوشزد می کنند. چرا که در پشت پرده تلاش‌های دشمن برای نفوذ خبرهایی است  که البته گفتن آن هم اکنون به مصلحت نیست.

دادستان کل کشور با تاکید بر اینکه دشمن و آمریکا همچون گذشته هیچ غلطی نمی تواند بکند گفت:ای آقای ترامپ بدان که ایران جایگاه پریدن و تهدید کردن  نیست. این ملت را هرگز تهدید نکن که نتیجه آن حضور حماسی تر مردم در صحنه است.

منتظری افزود: تو که می گویی همه گزینه ها روی میز است. مگر اوباما با همه گزینه های روی میز و زیر میز چه کاری توانست بکند که تو بخواهی بکنی.

بنا بر این گزارش ایلنا، منتظری خواهان توجه جدی به رسالت صدور انقلاب شد و گفت:صدور انقلاب نه با نیروی نظامی که با اندیشه و تفکر انقلابی و اسلامی است و نتیجه اش را در لبنان و یمن و عراق و سوریه و…می‌بینیم.

دادستان کل کشور در پایان در پاسخ به کسانی که می گویند” کشوری که خود گرسنه دارد چرا باید به کشورهای دیگر کمک کند” تاکید کرد:مگر اسلام مرز می‌شناسد و قبیله‌ای و منطقه است. اسلام دینی جهانی است و هرکجا چه در آمریکا و اروپا چه در جاهای دیگر اگر مظلومی و مستضعفی بود باید به او کمک کرد.

منتظری افزود: این را هم بدانید که اگر به دشمن بیرون از خانه و بیرون از مرزها سیلی نزنید او به پشت درهای شما خواهد آمد. به ضرس قاطع می‌گویم که اگر محور مقاومت با پشتیبانی ایران مقاومت نکرده بود داعش به مرزهای ما آمده بود. آنها برنامه وسیعی برای کشور ما داشته‌اند کما اینکه در دو سه روز گذشته گروهی از عناصر داعش را در اطراف تهران گرفته اند که قصد داشتند به خیال خود در روز ۲۲ بهمن خرابکاری و شرارت  کنند.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما