کدخبر : 7261
سه شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۴ - ۴:۳۳
فاقددیدگاه
پرینت

۹۴ زندانی جرائم غیر عمد در هرمزگان چشم انتظار کمک خیران جهت رهایی از بند زندان

جنوب پرس: مدیر عامل ستاد دیه هرمزگان با بیان اینکه هم اکنون 94 نفر به علت جرائم و محکومیت های مالی غیر عمد در زندان های این استان در حبس به سر می برند؛ گفت: برای آزادی این تعداد زندانی؛ اعتباری افزون بر 39 میلیارد و 328 میلیون ریال نیاز است.

به گزارش جنوب پرس،’ احمد مرادی نژاد در حاشیه آیین تجلیل از خیران ستاد دیه با اشاره به اهمیت کمک به زندانیان نیازمند جرائم غیر عمد؛ بر ضرورت مشارکت مردم و خیران در راستای آزادی این زندانیان و جلوگیری از آسیب های اجتماعی تاکید کرد.
وی با بیان اینکه تمامی افراد جامعه نسبت به یکدیگر مسئول هستند؛ تلاش در راستای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد را اقدامی خداپسندانه دانست و اظهار داشت: گام برداشتن در این راستا علاوه بر رضایت پروردگار؛ موجب کاهش آسیب های اجتماعی می شود.
مرادی نژاد با اشاره به آمار زندانیان جرائم غیر عمد هرمزگان؛ آمار زندانیان دیه را ۲۰ نفر با بیش از ۱۵ میلیارد و ۵۱۶ میلیون ریال بدهی و زندانیان صدور چک بلا محل (غیر کلاهبرداری) را ۴۸ نفر با بیش از ۱۴ میلیارد و ۷۸۹ میلیون ریال بدهی عنوان کرد.
این مسئول با اشاره به آمار قابل توجه زندانیان مهریه و نفقه؛ ادامه داد: ۲۶ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد در هرمزگان را افرادی تشکیل می دهند که بعلت نداشتن توانایی مالی در پرداخت مهریه و نفقه؛ راهی زندان شده اند.
مرادی نژاد رقم بدهی این زندانیان را افزون بر ۹ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: بیشتر آمار زندانیان مهریه و نفقه استان؛ مربوط به شهرستان رودان است.
مدیر عامل ستاد دیه هرمزگان در ادامه بر لزوم فرهنگسازی و عزم همگانی در راستای برچیدن فرهنگ مهریه های نامتعارف از خانواده های ایرانی تاکید کرد.
مرادی نژاد با انتقاد از میزان مشارکت مردم و خیران در امر آزادی زندانیان جرائم غیر عمد؛ اظهار داشت: هرمزگان قطب اقتصادی کشور محسوب می شود اما میزان مشارکت در این امر خداپسندانه؛ چندان رضایت بخش نیست و باید با برنامه ریزی؛ زمینه جلب مشارکت خیران در امر کمک به زندانیان جرائم غیر عمد را ایجاد و تقویت کرد.
وی در ادامه از برگزاری جشن گلریزان در تمامی شهرستان های استان خبر داد و افزود: در ماه مبارک رمضان سال جاری جشن گلریزان با حضور خیران در تمامی شهرستان های هرمزگان برگزار و در مجموع اعتباری معادل هشت میلیارد ریال جهت فراهم آوردن زمینه آزادی زندانیان جرائم غیر عمد جمع آوری شد.
مرادی نژاد با تاکید بر اینکه با اختصاص این مبلغ؛ زمینه آزادی بیش از ۴۰ زندانی جرائم غیر عمد فراهم شده است؛ بیان کرد: در این آیین های سنتی و حسنه اعتباری معادل هشت میلیارد ریال جهت آزادی زندانیان جرائم غیر عمد اختصاص یافت و هم اکنون ۹۰ درصد از این مبلغ؛ تامین و وصول شده است.
این مسئول با اشاره به آمار زندانیان جرائم غیر عمد در زندان های استان؛ آمار کنونی زندانیان جرائم غیر عمد در رودان را ۱۰ نفر با بیش از ۹ میلیارد ریال بدهی عنوان کرد.
مرادی نژاد در ادامه از تشکیل مجمع خیرین شهرستان رودان با هدف کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد در آینده نزدیک خبر داد.
وی اضافه کرد: با پیگیری های ستاد دیه از سال ۸۱ تا شش ماهه نخست سال ۹۴؛ با پرداخت بدهی ۱۰۴ میلیارد تومانی زندانیان جرائم غیر عمد؛ دو هزار و ۱۱۸ زندانی در هرمزگان از بند زندان آزاد شده و به آغوش خانواده بازگشته اند.
مرادی نژاد در پایان خاطر نشان کرد: در آیینی از ۲۶ نفر از خیران شهرستان که با مشارکت در جشن گلریزان سال جاری زمینه آزادی زندانیان جرائم غیر عمد در رودان را فراهم آورده اند؛ تجلیل شد./ ایرنا

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما