کدخبر : 71823
شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۳:۴۸
فاقددیدگاه
پرینت
با حضور وزیر ورزش و جوانان، مسئولان ورزات امورخارجه و رئیس مجمع جوانان کنفرانس اسلامی؛

آغاز برنامه‌های پایتخت جوانان جهان اسلام در شیراز

مراسم رسمی افتتاحیه شیراز به عنوان پایتخت جوانان جهان اسلام عصر امروز با حضور وزیر ورزش و جوانان، مسئولان ورزات امورخارجه و همچنین رئیس مجمع جوانان کنفرانس اسلامی برگزار شد.

به گزارش جنوب پرس ، استاندار فارس با اشاره به اینکه جای بسی افتخار است که شیراز به عنوان پایتخت جوانان جهان اسلام نامیده شده است اظهار داشت: شیراز نگین درخشان فرهنگ ایران اسلامی است و مردم این شهر با اندیشه‌های بلند و کرداردنیک، اعتقاد به زیست مصالمت‌آمیز در دوره هزار‌ه‌های قبل و کنونی دارند.

سیدمحمدعلی افشانی تصریح کرد: جهان اسلام به ویژه جوانان آن، در روزی که دانایی توانایی است باید علاوه بر کسب دانش به خلق دانش نیز بپردازند.

وی بیان کرد: امروز خرد ساختاری و جمعی جای خرد فردی را می‌گیرد و سیرتکاملی بشر به سمت جامعه کامل است که در این راستا جوانان خلاق جهان اسلام باید به جایگاه خود دست یابند.

استاندار فارس گفت: جوانان اسلام باید بردباری و حمکت را مورد توجه قرار داده و به دنبال وحدت و همدلی باشند.

افشانی بیان کرد: جهان اسلام نیازمند خیزش دوباره است تا جایگاه در خور خود را در مناسبات جهانی به دست آورد و کشورهای مختلف می‌توانند با برنامه‌ریزی گام مهم در راستای توسعه کشورهای اسلامی بردارند.

وی خاطرنشان کرد: فرصت پیش روی ما در شیراز به عنوان پایتخت جوانان جهان اسلام فرصتی مغتم برای داشته‌های اسلامی، تاریخی و ادبی این شهر  و معرفی آن با همکاری خرد پیشگان است.

استاندار فارس افزود: فرهنگ جهانی، مهاجرت، سبک زندگی، زیست مجاری، احساس ناامنی اجتماعی، باورهای ملی و دینی دغدغه‌های پیوسته‌ای هستند که آرزوی جوانان را تشکیل می‌دهند که باید برای تعامل اجتماعی جامعه و جوانان تلاش کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس با بیان اینکه شیراز مهد علم، فرهنگ و تمدن ایران زمین است، اظهار داشت: اعطای عنوان پایتخت جوانان جهان اسلام که ریشه در صلح، دوستی و مهرورزی دارد از خصوصیات بارز این شهر است.

بنا بر اين گزارش تسنيم، استاندار خواستار خواستار تدوین راهبردهای کارگشا توسط سازمان کنفرانس اسلامی برای جوانان در بخش‌های مختلف برای رفع دغدغه‌های آنان شد.

حیدرعلی کامیاب افزود: انتخاب شیراز به عنوان پایتخت جوانان جهان اسلام، توسعه روابط برادرانه میان این شهر و کشورهای مسلمان را به دنبال دارد و می‌تواند در واقع مبدا یک حرکت نوین در گسترش روابط بین جوانان اسلام باشد.

وی بیان کرد: امروز جوانان شیراز با تکیه بر بنیه علمی خود می‌توانند در کنار دیگر کشورهای اسلامی با مشارکت در رویدادهای بزرگ جهانی مسیر نوع دوستی و صلح دوستی را هموار کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان فارس خاطرنشان کرد: تشکل‌های مردم نهاد برگزاری برنامه‌های شیراز پایتخت جوانان اسلام را به مدت یکسال برعهده دارند که این نشان از توانمندی آنان در عرصه‌های مختلف است.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما