کدخبر : 71301
پنج شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۶
فاقددیدگاه
پرینت

اقدامات لازم برای جلوگیری از خشکی تالاب‌ها انجام شود

جنوب پرس: عضو مجلس خبرگان رهبری: اقدامات لازم برای جلوگیری از خشکی تالاب‌ها انجام شود
به مناسبت روز جهانی تالاب ها

عضو مجلس خبرگان رهبری به خشک شدن تالاب‌ها براثر اقدامات انسان‌ساز اشاره کرد و گفت: باید به نحوی به تالاب‌ها برای جلوگیری از خشک شدن و نابودی آن‌ها آب‌رسانی شود.

به گزارش جنوب پرس ، آیت‌الله محمد حسین احمدی شاهرودی امروز در مراسم روز جهانی تالاب‌ها ضمن گرامیداشت مجاهد بزرگ آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اظهار داشت: وی از آغاز مبارزه با رژیم شاهنشاهی یاور امام خمینی (ره) بودند و سپس در کنار مقام معظم رهبری از نظام و کشور پشتیبانی کردند.

وی با اشاره به مبحث تالاب‌ها افزود: اگر بخواهیم این موضوع را از بعد قرآنی بنگریم می‌بینیم که در قرآن که کتاب زندگانی است و دستورات و مقرراتی برای زندگی انسان تشریح کرده نوشته‌شده که هیچ‌ تر و خشکی نیست مگر اینکه در قرآن آمده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: کلیات مرتبط با حفظ و نگهداری از محیط‌زیست در قرآن بیان‌شده به‌طوری‌که در قرآن ۶۳ مورد کلمه آب و نیز از اهمیت آن و وظایفی که انسان نسبت به آن دارد نام برده شده است.

وی بابیان اینکه در قرآن از آب به‌عنوان امری مبارک یاد شده است، گفت: خداوند انسان‌هایی را که نسبت به نعمت آب کفران نعمت می‌کنند مذمت می‌کند.

آیت‌الله احمدی شاهرودی عنوان کرد: تالاب‌ها سرمایه‌های طبیعی منطقه و جهان هستند به‌طوری‌که مردم منطقه برای ارتزاق از آن استفاده می‌کنند و روزی‌شان به تالاب وابسته است بنابراین باید طبق دستورات اسلام آن‌ها را حفظ کنیم.

وی به خشک شدن تالاب‌ها براثر اقدامات انسان‌ساز اشاره کرد و گفت: باید به نحوی به تالاب‌ها برای جلوگیری از خشک شدن و نابودی آن‌ها آب‌رسانی شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به ورود پساب‌های آلوده به تالاب‌ها تصریح کرد: سال گذشته کسی به ما گفت که حتی گاومیش‌های تالاب شادگان از تالاب به خاطر ورود پساب‌های آلوده آب نمی‌خوردند.

منبع:تسنیم

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما